Home » Przedszkole 2019/2020

Przedszkole 2019/2020

 

Oddziały przedszkolne w SP im. Mikołaja Kopernika w Krzymowie zapraszają do śledzenia nowej strony internetowej na portalu Facebook. Tam aktualności, wydarzenia i informacje z życia środowiska przedszkolnego.

LINK:

https://www.facebook.com/Oddzia%C5%82y-Przedszkolne-w-SP-im-Miko%C5%82aja-Kopernika-w-Krzymowie-100619885124011/?modal=admin_todo_tour

 

———————————————————————–

Film promocyjny Oddziału Przedszkolnego w Krzymowie ???‍???
Zobaczcie koniecznie!

Nasze przedszkole to nie tylko miejsce spotkań i zabawy – to dla dzieci drugi dom. Dom pełen spontanicznej radości, przygód i mądrości ludzi, którzy wiedzą jak pomóc Rodzicom w wychowaniu szczęśliwych ludzi.

Zapraszamy do obejrzenia materiału stworzonego dzięki wszystkim naszym wychowankom, którzy są naszą codzienną inspiracją i dla nich tworzymy tę fantastyczną przestrzeń.

Czas, na niezwykłą podróż, sami zobaczcie!

LINK:

https://www.dropbox.com/s/quz9luyfjkh9tlb/Przedszkole%20SP1%20Krzym%C3%B3w.mp4?dl=0

———————————————————————–

PRACA ZDALNA W ODDZIALE PRZEDSZKOLNYM

ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2019/2020

„Dzieciństwo ma zaledwie kilka lat
i krótkie spodnie w kratkę.
Na twarzy uśmiech, we włosach wiatr,
A w buzi czekoladkę.”

25 czerwca dzieci z grup maluchy, średniaki i starszaki wraz z Rodzicami, przybyły po długim czasie do przedszkola, by przeżyć krótką i inną w swojej formie uroczystość zakończenia roku szkolnego 2019/2020. Wydarzenie było okazją do wyczekiwanego przez wszystkich przedszkolaków spotkania
z kolegami i wychowawcami. Zebraniu towarzyszyło rozdanie dyplomów
i nagród. Nauczyciele wyrazili słowa uznania dla wszystkich obecnych za tak trudny dla każdego okres zawieszenia pracy w murach szkolnych
i trzymiesięczne spotkania w formie zdalnej. Były również podziękowania za szczególne zaangażowanie Rodziców w pracę przedszkola i szkoły. Czas leci nieubłaganie i te dzieci, które jeszcze niedawno przekraczały po raz pierwszy progi przedszkola, dziś szykują się do rozpoczęcia kolejnego etapu w życiu – edukacji szkolnej. Głos zabrała także Pani Dyrektor, dziękując za przybycie
i życząc wspaniałych wakacji, a najstarszej grupie sukcesów w szkole. To zakończenie roku szkolnego było szczególne jeszcze z jednego powodu. Pożegnaliśmy naszego zasłużonego i cenionego wśród kadry pracowniczej szkoły pracownika – kochaną Panią Elę. Z tej okazji, Rodzice wszystkich grup przedszkolnych, na czele z ich przedstawicielem Panią Renatą Mrowicką i dziećmi, złożyły podziękowanie i wręczyły prezent za wieloletnią pracę na rzecz społeczności przedszkolnej.

Pożegnania zawsze są trudne, ale to pożegnanie zawiera w sobie obietnicę przygody, jaką jest przecież dorastanie oraz pamięć o tym co było piękne
i wartościowe dla każdego z nas.

Ze wzruszeniem w sercach, ale i uśmiechem na ustach, życzymy Wam raz jeszcze drogie sześciolatki – POWODZENIA W SZKOLE!

Letni, wakacyjny czas

Idzie lato poprzez pola,
roześmiane przyszło do nas do przedszkola.
Wita lato wszystkie dzieci:
„Na wakacje razem ze mną pojedziecie”.

Urodzinki 

Urodziny są szczególne,

gdyż uczestniczą w nich najbliższe dziecku osoby.

Ten dzień jest wyjątkowy dla jubilata, który otrzymuje 

mnóstwo serdecznych życzeń i najpiękniejsze STO LAT.

Dziękujemy Rodzicom za podzielenie się z Nami zdjęciami z tych wspaniałych wydarzeń.

Wszystkiego Najlepszego dla Amelki i Nadii od kadry przedszkolnej 😉 

Kształcenie na odległość

Efekty naszych twórczych działań poprzez wideołączenia nauczycieli
z dziećmi z grup przedszkolnych w aplikacji Google Hangsout 🙂

FILMIKI:

Zwierzęta małe i duże

Tydzień od 08.06 do 10.06.2020 w grupach przedszkolnych poświęcony był zdobywaniu wiedzy na temat zwierząt. Dzieci dowiedziały się jakie zwierzęta są ssakami. Z łatwością rozwiązywały zagadki dotyczące zwierząt egzotycznych
i dziko żyjących w Polsce oraz zapoznawały się z ciekawostkami na ich temat. Ponadto, wiele radości dostarczyło naszym milusińskim wykonanie prac plastycznych takich jak: makieta planu zoo czy wybranego przez siebie zwierzaka dowolną techniką.

Dzień dziecka

1 czerwiec to wyjątkowy czas dla wszystkich dzieci. Dzień obfitował w liczne atrakcje: wspólne rodzinne gry i zabawy, malowanie twarzy, jedzenie słodkości, wznoszenie toastów z owocowym Piccolo, bańki mydlane i wielee innych ? 
Z twarzy dzieci nie schodził uśmiech, a przecież o to właśnie chodzi w Dzień dziecka …
Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z tego wydarzenia.

FILMIK: 

Święto mamy i taty

26 maja w naszym przedszkolu uroczyście obchodzimy każdego roku Dzień Mamy i Taty. W tym roku chcąc podtrzymać tę tradycję, w nieco innej formie, nauczyciele wszystkich grup złożyli życzenia najkochańszym Rodzicom naszych wychowanków.

Rodzice podzielili się zdjęciami z obchodów tego szczególnego Święta w ich domach – były życzenia, całusy, prezenty, laurki, słodki poczęstunek oraz wiele uśmiechów i radości. Dzieci z chęcią wykonywały również drobne prace domowe, by sprawić radość swoim najbliższym mamom i tatom. Nie zabrakło także prac twórczych sensorycznych w wykonaniu maluszków. Takie uroczystości w gronie rodzinnym pozwalają umacniać rodzinne więzi, uczą miłości, szacunku, przywiązania.

Rodzicom życzymy Wszystkiego Najlepszego z okazji Waszego Święta!

Nasze emocje

W dniach 18.05.-24.05.2020 dzieci z oddziału przedszkolnego – maluszki
i starszaki poznały, jaką rolę odgrywają w naszym codziennym życiu emocje oraz uczucia. Przedszkolaki doskonaliły umiejętność odróżniania emocji, podawały ich nazwy. Rozpoznawały uczucia przedstawione w utworach literackich i na ilustracjach. Pokazywały swoje uczucia za pomocą mimiki i gestów oraz wykonywały ciekawe prace twórcze.

100 rocznica urodzin Jana Pawła II ?? Flag for Poland Emoji

„Człowiek jest wielki nie przez to, co posiada, lecz przez to, kim jest, nie przez to, co ma, lecz przez to, czym dzieli się z innymi”
– to jeden z wielu cytatów Jana Pawła II, Karola Józefa Wojtyły, naszego Papieża Polaka, Biskupa Rzymu, Świętego …

18 maja 2020 r. obchodzimy 100-rocznicę urodzin Naszego Wielkiego Polaka Jana Pawła II. Nauczyciele wraz z dziećmi z oddziału przedszkolnego w Krzymowie chcąc upamiętnić to ważne dla nas Polaków wydarzenie stworzyli filmik pt. „Kim jest Jan Paweł II?”

Dziękujemy Ci Ojcze Święty za Twoją miłość, modlitwę, nauczanie i świadectwo życia.

„Dzieci są nadzieją, która rozkwita wciąż na nowo, projektem, który nieustannie się urzeczywistnia, przyszłością, która pozostaje zawsze otwarta” Jan Paweł II….

W świecie dźwięków

W dniach 11.05.-15.05.2020 r. przedszkolaki wyruszyły w wyprawę do świata muzyki. Tydzień muzyczny rozpoczęliśmy od zaprzyjaźnienia się z literką „H, h” jak harfa. W następnych dniach kształtowaliśmy wrażliwość muzyczną poprzez eksperymentowanie z rytmem i dźwiękami. Poznaliśmy instrumenty muzyczne, dzieci miały okazję usłyszeć i rozróżniać dźwięki wygrywane przez te przyrządy. Przyjrzeliśmy się budowie kilku instrumentów i tworzyliśmy prace twórcze na ich temat, doskonaląc zdolności manualne.

FILMIKI (LISTA ODTWARZANIA):

Książka – mój przyjaciel

W dniach 5-8 maja grupa średniaków i starszaków poznawała tajemnice książek. Dzieci dowiedziały się m.in. o tym, jak powstaje książka – układając historyjkę obrazkową, jak również czym różni się biblioteka od księgarni – bawiąc się w scenki dramowe. Ponadto nasi milusińscy poznali literkę „F” oraz wykonali ciekawe prace plastyczne. Przedszkolaki brały udział w projekcie „Moja książeczka”. Mieli możliwość zamienić się w artystów i zaprojektować autorską książkę. Ciekawym zadaniem było również stworzenie własnego papieru czerpanego – w efekcie, powstały małe dzieła sztuki. Ważnym elementem pracy w tym tygodniu było kształtowanie wartości poszanowania dzieci do książek. Zorganizowaliśmy akcję „Szpital dla książek” – dzieci reperowały zniszczone okładki, kartki, dorysowywały obrazki i wklejały tekst.

FILMIKI (LISTA ODTWARZANIA):

W zdrowym ciele, zdrowy duch 🙂 Wiedzą o tym nasi Milusińscy i chętnie ćwiczą.

4 maja – Międzynarodowy Dzień Strażaka

Przedszkolaki – Strażakom w hołdzie za ich służbę, oddanie, odwagę ….
Filmik z pracami dzieci ? Dziękujemy Wam drodzy Rodzice za pomoc w jego realizacji!

LINK:

https://drive.google.com/file/d/1jFEREGjfMhU9QfkfV6nxKf1b_K4ESU5e/view?fbclid=IwAR2kATdH5HcT5nUssF15TDmWJwWbbqQTDvKIawDVWnyo_rpNG47I_dtzt_w

FILMIKI (LISTA ODTWARZANIA):

Polska to mój dom

Początek maja to tradycyjnie okres uroczystości upamiętniających najważniejsze wydarzenia i symbole, które zapisały się w historii polskiej państwowości. Podczas zabaw, poznawaliśmy jak wygląda flaga, godło oraz hymn naszego kraju. Mieliśmy także możliwość dowiedzieć się co nieco o ciekawych miejscach i zabytkach naszej gminy.

Nasi Przedszkolacy to Mali Patrioci

Maluszki

 

Średniaczki

Starszaczki

 

Wiemy, jak ważna jest codzienna aktywność fizyczna, dlatego wzmacniamy swoje ciała i poranną gimnastykę wykonujemy 🙂

 

Dbamy o naszą planetę Ziemię

Jesteśmy „Ekoprzyjaciółmi”, zbieramy śmieci, segregujemy odpady:

Wiemy, że planeta na której żyjemy jest piękna i pełna naturalnych bogactw.
Dlatego znamy pojęcie „recyklingu” i potrafimy wykorzystać śmieci tworząc np. Ekoludka:

Woda pełni bardzo ważną rolę na ziemi, jest źródłem życia dla ludzi, roślin i zwierząt. Pamiętamy o tym, o czym uświadomił nas eksperyment „Oczyszczalnia ścieków”. Zrozumieliśmy, jak zanieczyszczenia wody tworzą ścieki i ciecz niezdatną do picia.

A tak pięknie i starannie robimy zadania w kartach zabaw:

Na wsi

Kolejny aktywny tydzień za nami. Zapraszamy do obejrzenia galerii z cyklu „Wiosna na wsi”.

ŚREDNIAKI

MALUSZKI

STARSZAKI

FILMIK:

http://zskrzymow.pl/wp-content/uploads/2020/05/trim.5B2E8F04-A9FF-4FAA-A2C6-B16921620D81-1.mov

Wielkanoc

W dn. od 06.04.2020 r. do 10.04.2020 r. realizowaliśmy tematykę kompleksową „Wielkanoc”. Zadania zdalne dla dzieci nawiązywały do tradycji i zwyczajów wielkanocnych. Poprzez zabawy proponowane przez nauczycieli oraz kreatywność dzieci i rodziców, przedszkolaki prawdziwie twórczo przygotowywały się do Wielkanocy. Właśnie dlatego, powstały piękne ozdoby wielkanocne, dzieci wypiekały ciasta, babeczki oraz robiły smaczne kanapki. Nie obyło się także bez doskonalenia umiejętności przedszkolaków i ich pracy w kartach zabaw. Mali odkrywcy świetnie sprawdzili się także w roli ogrodników – prowadzili obserwacje hodowli owsu, rzeżuchy i fasolki.

Serdecznie dziękujemy za zdalnie nadesłane życzenia wielkanocne płynące od Państwa i dzieci, sprawiły nam one ogromną radość i niespodziankę. Miło było podziwiać zdjęcia, ręcznie wykonanych przez przedszkolaków kartek i ozdób wielkanocnych. Dziękujemy !!!

STARSZAKI

ŚREDNIAKI

MALUSZKI

FILMIK

W dniach 30.03.2020-04.04.2020 r. kontynuowaliśmy tematykę wiosenną. Poznaliśmy charakterystyczne cechy pory roku wiosna, obserwowaliśmy zmiany zachodzące w założonych w poprzednim tygodniu hodowlach roślin, promowaliśmy zasady zdrowego trybu życia, witaliśmy powracające z ciepłych krajów ptaki. Aktywnie korzystaliśmy z kart pracy przedszkolaka, braliśmy udział w zabawach muzycznych, ruchowych i plastycznych. Zamieniliśmy się w chemików, stworzyliśmy ciekawe zjawiska, pod których byliśmy wrażeniem. Dzieci
z zaangażowaniem wzięły również udział w zajęciach z religii i języka angielskiego.

GRUPA „MALUSZKI”

GRUPA „ŚREDNIAKI”

GRUPA „STARSZAKI”

FILMIKI

 

Zakończył się kolejny tydzień zdalnego nauczania w naszym przedszkolu.
W związku ze stanem epidemiologicznym, jaki aktualnie występuje w naszym kraju placówki oświatowe zostały zobligowane do zawieszenia pracy stacjonarnej. Jednak nic nie stanęło na przeszkodzie, aby prowadzić zajęcia
w sposób zdalny. Zajęcia prowadzone przesz naszą kadrę miały na celu przede wszystkim dalsze powtórzenie znanego już przedszkolakom materiału.
Od środy 25 marca decyzją Ministra Edukacji Narodowej prowadzone są zajęcia zgodnie
z podstawą programową, zapewniajace
dalszy rozwój i zdobywanie nowej wiedzy przez dzieci.

W dniach od 23.03.-27.03. w grupach królowała tematyka wiosny, ale nie tylko. Starsi i młodsi przedszkolacy każdego dnia z niecierpliwością czekali na nowe zdalne zajęcia. Dzieci bardzo chętnie brały udział w zabawach proponowanych przez Panie Wychowawczynie. Nie zabrakło uwielbianych przez każdego przedszkolaka kart pracy, zabaw muzycznych, plastycznych, eksperymentów oraz treści przyrodniczych. Dzieci z zaangażowaniem wzięły również udział
w zajęciach z religii.


Każdego dnia Panie Wychowawczynie otrzymują relacje z tego jak świetnie radzą sobie ich podopieczni. Tych wspaniałych efektów nie byłoby gdyby nie współpraca i zaangażowanie Rodziców – za co serdecznie dziękujemy. 
Z niecierpliwością czekamy na uśmiechnięte twarze naszych podopiecznych na kolejnych zdjęciach i filmikach, które prosimy wysyłać 😉 

GRUPA „MALUSZKI”

GRUPA „ŚREDNIAKI”

GRUPA „STARSZAKI”

FILMIKI DO OBEJRZENIA

 

Drodzy Rodzice!

Zaistniała sytuacja epidemiologiczna obliguje nas do pozostawania
w domu. Myślimy, że to doskonały czas na wspólne zabawy i twórcze działania razem z dziećmi. Dlatego wychodząc naprzeciw, pragniemy nie poprzestawać wspierać dzieci w ich rozwoju. Dalej rozbudzać ich kreatywność, doskonalić umiejętności manualne oraz ćwiczyć procesy myślowe i pamięć. Jak to robić skoro nie jesteśmy razem? Otóż mamy propozycję. Zapraszamy do zapoznania się z ciekawymi ćwiczeniami wraz z inspiracjami do ich wykonywania dla chętnych dzieci, które znajdują się
w linkach ze stronami internetowymi umieszczonymi pod opisem.

Do dzieła Drogie Dzieci!

Życzymy miłej zabawy i zachęcamy do podzielenia się wiadomościami sms (np. zdjęciami) z realizacji zadań 😉

 

https://www.wsip.pl/przedszkole-wsip-online/

https://www.wsip.pl/filmy-instruktazowe-wychowanie-przedszkolne/prace-plastyczne/

https://www.wsip.pl/filmy-instruktazowe-wychowanie-przedszkolne/doswiadczenia/

https://www.squla.pl/

https://www.domowyprzedszkolak.pl/

https://www.polalech.pl/

https://www.google.com/search?client=firefox-b-d&q=ciufcia

https://www.matzoo.pl/

https://babadum.com/

http://krokotak.com/

https://www.kidipage.com/pl/karty-pracy/przedszkole/index.html

https://mojedziecikreatywnie.pl/?s=karty+pracy+

37 szokujących zabaw wspomagających integrację sensoryczną [niewiarygodne, że tak można !!!11]

 

10 marca odwiedzili Nas podopieczni Warsztatu Terapii Zajęciowej z Paprotni.

Wraz z dziećmi, zmontowali drewniane budki lęgowe, które pozwolą na częstsze wizyty ptaków w naszym przedszkolu i ich obserwacje przyrodnicze. Przygotowane konstrukcje zainstalowaliśmy na drzewach otaczających wejście do przedszkola. Dziękujemy Panu Dariuszowi Urbańskiemu, kierownikowi WTZ, za bezinteresowną pomoc i okazaną życzliwość 🙂

Dzień Kobiet

9 marca w każdej grupie przedszkolnej świętowaliśmy Dzień Kobiet. Odbyły się liczne konkursy i zabawy, chłopcy odśpiewali dziewczynkom „sto lat”, złożyli życzenia, wręczyli kwiaty oraz drobne upominki. Cały dzień upłynął wszystkim
w atmosferze radości, wzajemnego okazywania przyjaźni i szacunku. Serdecznie dziękujemy rodzicom za pomoc w zorganizowaniu uroczystości.

Tak było w grupie średniaków:

A tak w grupie starszaków:

Prehistoria

Od 2 do 6 marca przenieśliśmy się w czasie do początków powstania życia na  Ziemi i ery dinozaurów. W tym tygodniu poznaliśmy historię powstania wszechświata, zglłbiliśmy tajemnicę życia i wyginięcia dinozaurów. Dowiedzieliśmy się jakie skarby kryje w swoim wnętrzu Ziemia. Starszaki zobaczyły, w jaki sposób można doprowadzić do wybuchu wulkanu robiąc eksperyment. Pracowaliśmy w grupach, wykonaliśmy makietę, dinozaury
z balonów, sznurowaliśmy, korzystaliśmy z tablicy interaktywnej szukając informacji, grając w „memory” oraz oglądając film.

W grupie średniaków:

2 marca naszą szkołę odwiedziło „Oceanarium”. Dzieci wzięły udział w pokazie filmu pt. „Podwodne życie”.

Przedszkolaki uczestniczyły w ogólnopolskim świątecznym konkursie plastycznym pt. „Najpiękniejsza kartka bożonarodzeniowa” i otrzymały dyplomy za udział w nim.

Zima w przedszkolu 🙂

Starszaki wybrały się na spacer w poszukiwaniu śniegu. Znalazły go blisko szkoły i ucieszyły się niezmiernie, gdyż był to pierwszy w tej zimie taki opad atmosferyczny. Sprawdzaliśmy właściwości śniegu, lepiliśmy bałwany oraz śnieżki. Zabaw było bez liku.

W świecie baśni, bajek i legend …

Od 24 do 28 lutego nasze przedszkole realizowało projekt edukacyjny „Bajki, baśnie i legendy. Nikt nie rodzi się czytelnikiem, czytelnika trzeba wychować”. Program miał na celu przybliżyć przedszkolakom korzyści obcowania ze światem literatury dziecięcej. Wychowawcy grup podjęli współpracę z  Gminną Biblioteką Publiczną w Krzymowie oraz z zaproszonymi gośćmi. Przybyli do nas: Pani Danuta Mazur – wójt gminy Krzymów, Pan Jacek Popielarz – Kierownik Referatu do spraw Oświaty, Kultury i Sportu, Zamówień Publicznych i Gospodarki Komunalnej, Pan Paweł Markowski – instruktor do spraw mediów, dziennikarz z Gminnego Ośrodka Kultury w Brzeźnie, Pani Agata Kordylewska – dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej. Z uwagą słuchaliśmy opowiadań, uczestniczyliśmy w ciekawych zajęciach przygotowanych przez gości. Mieliśmy ponadto możliwość zarówno nauczyciele jak i dzieci, wziąć udział w wywiadzie udzielonym przez pana Markowskiego, który ukaże się na łamach miesięcznika „Wiadomości Gminy Krzymów”. Dziękujemy gościom za przybycie i mile spędzony czas!

Senso-żelki

W dniach 21 i 24 lutego odbyły się w grupie starszaków warsztaty, na których dzieci przygotowały masę żelkową do kreatywnych zabaw. Przedszkolaki poznały nową technikę oraz wykazały się pomysłowością i inwencją twórczą podczas tworzenia różnorodnych kompozycji.

Bal Karnawałowy Przedszkolaka 2020

Odlotowo, fantastycznie i kosmicznie było 20 lutego w oddziale przedszkolnym, gdzie odbył się KOSMICZNY BAL KARNAWAŁOWY. W przestrzeni kosmicznej, pełnej gwiazd, kolorowych kosmoludków i rakiet pojawili się strażacy i kosmici, księżniczki, królewny, postacie z bajek książkowych i … trudno wymienić wszystkich – rodzice wykazali się nie lada pomysłami i inwencją twórczą. Po uroczystym powitaniu przez panią wicedyrektor Kingę Szczepaniak-Zielińską i panią Renatę Pocztowską, rozpoczął się prawdziwy BAL! Kosmiczny bal! Nie brakowało tańców – „rozgrzewańców” i „przytulańców”, były księżycowe wiry, korowody i śpiewy. Dziękujemy panu Arturowi Pocztowskiemu za poprowadzenie i nagłośnienie imprezy. Na zmęczone kosmicznymi szaleństwami dzieci czekał słodki poczęstunek, przy którym wszyscy dzielili się wrażeniami ze wspólnych swawoli. Lecz to nie koniec atrakcji. Przy trzech stanowiskach czekały na nas animatorki, które wyczarowały wspaniałe tatuaże, malowały buźki oraz wykonały balonowe zwierzaki i inne wymyślone przez dzieci formy.Przez całe spotkanie towarzyszyła nam wytwornica dymu, czuliśmy się jak w prawdziwym niebie. Pod koniec kosmicznej przygody każdy uczestnik otrzymał fluorescencyjną bransoletkę, gwiazdkę oraz naklejkę. Nagrody zasponsorowała Rada Rodziców. Serdecznie dziękujemy pani Darii Sękowskiej za wkład w wydarzenie!

Galeria naszych prac.

20 lutego dzieci z grupy Starszaków wybrały się z wizytą do pobliskiego  salonu fryzjerskiego. Miały możliwość przyjrzeć się z bliska pracy fryzjera, a także zapoznać się z wyposażeniem salonu fryzjerskiego. Przedszkolaki obserwowały i zadawały mnóstwo pytań. Każdy na własne oczy mógł zobaczyć, że praca fryzjera wymaga siły i cierpliwości. Podczas spotkania Pani Liliana zrobiła wszystkim dzieciom nowe fryzury. Wizyta sprawiła nam wiele radości, wzbogaciła o nowe doświadczenia
i wiadomości.
Dziękujemy pani Lilianie Wiśniewskiej za bardzo serdeczne
i miłe spotkanie.

19 lutego, dzieci z grupy starszaków uczestniczyły w uroczystej warcie, oddały szacunek i uczciły pamięć patrona naszej szkoły Mikołaja Kopernika.

 

Grupa starszaków wykonała samodzielnie masę solną. Mieszaliśmy, ugniataliśmy, wałkowaliśmy ciasto. Zrobiliśmy medale olimpijskie, które po wysuszeniu pomalowaliśmy farbami. Oto efekty naszej pracy 🙂

14 lutego obchodziliśmy przedszkolne Walentynki.

Nasze przedszkole odwiedziła Pani Joanna Fukowska, nauczyciel geografii w szkole. Poprowadziła pogadankę o sportach zimowych, zaprezentowała sprzęt narciarski i technikę jazdy na nartach. Spotkanie zakończyło się krótkim pokazem ćwiczeń wzmacniających mięśnie przed wysiłkiem fizycznym oraz przymiarką butów i nart do jazdy.

SERDECZNIE ZAPRASZAMY NA BAL KARNAWAŁOWY PRZEDSZKOLAKA!

 

Ogłoszono wyniki głosowania w plebiscycie GŁOSU WIELKOPOLSKIEGO „Przedszkole na medal. Najsympatyczniejsza grupa przedszkolna”. Z przyjemnością informujemy, że grupa „Starszaki” zdobyła III miejsce
w regionie konińskim. Otrzymaliśmy nagrodę w postaci materiałów plastycznych dla dzieci. Dziękujemy wszystkim zaangażowanym w akcję oraz oddane głosy 😉 Szczególne podziękowania za pomysł i pomoc w koordynacji wydarzenia dla Pani Magdaleny Sławskiej.

Bezpieczne Ferie” pod takim hasłem w naszym przedszkolu odbyło się
24 stycznia spotkanie edukacyjno – profilaktyczne ze strażnikiem gminnym, panem Marcinem Michlickim.

22 stycznia w sali OSP Krzymów odbył się uroczysty dzień Babci i Dziadka. Oprócz prezentacji artystycznej w wykonaniu przedszkolaków, zgodnie
z coroczną tradycją, rodzice wraz z nauczycielami przygotowali dziadkom muzyczno – teatralną niespodziankę. Wcielili się w role aktorów i zagrali przedstawienie Jana Brzechwy „Na straganie”. Nagrodą dla wspaniałych aktorów były gromkie brawa oraz szeroki uśmiech na twarzy wszystkich widzów. Słodki poczęstunek dla zebranych gości był okazją do rozmów
i wspomnień. Wszystkim rodzicom biorącym udział w przedstawieniu serdecznie dziękujemy za poświęcony czas i wysiłek włożony
w przygotowanie tego znakomitego i pełnego radości widowiska.

Grupa starszaków wzięła udział w zabawie dydaktycznej z mąką pt. „Ślady zwierząt”. Celem zajęć było rozwinięcie ciekawości przyrodniczej, umiejętności logicznego myślenia oraz stymulacja polisensoryczna.

„Jaki jest lód?”- grupa średniaków prowadzi obserwacje i działania badawcze w celu określenia właściwości lodu. Zabawa w „Łowienie lodu”.

„Co to jest śnieg?”- zajęcia badawcze. Grupa średniaków postanowiła sama zrobić śnieg, kiedy ten w dalszym ciągu nie chce spaść. To bardzo proste – wystarczy mąka ziemniaczana i woda.

17 stycznia odwiedziła nas grupa Filharmonia Pomysłów z Poznania. Obejrzeliśmy przedstawienie muzyczne pt. „Spiżarnia dźwiękowa”. 

Grupa „Starszaki” wzięła udział w konkursie ogólnopolskim zorganizowanym przez program „Zdrowo i Sportowo” pt. „Puchaty Czyścioszek”. Zadaniem konkursowym dzieci było przedstawienie jak Miś Velvetuś dba o higienę w swojej wymarzonej łazience. Dzieci przygotowały prace plastyczne. W podziękowaniu za udział otrzymaliśmy dyplom.

 

Serdecznie dziękujemy Pani Sylwii Rogowskiej za wypranie dywanu w oddziale przedszkolnym. Gorąco polecamy profesjonalne usługi! 🙂

 

19 grudnia odbyło się wyjątkowe wydarzenie – świąteczne przedstawienie – Jasełka. Przepiękny występ wprowadził wszystkich w atmosferę świąt Bożego Narodzenia. Mali aktorzy we wspaniałych strojach prezentowali się doskonale na tle bożonarodzeniowej dekoracji. Wszyscy występujący z dużym przejęciem i zaangażowaniem wiernie odtwarzali swoje role, prezentowali umiejętności recytatorskie i wokalne.

Nasza galeria zimowych prac plastycznych

Grupa „Starszaków” odwiedziła pobliską pocztę. Dzieci miały okazję przyjrzeć się z bliska pracy urzędników pocztowych oraz poznać zakres usług wykonywanych na poczcie.

W przedszkolu, jak co roku, tradycji stało się za dość i z radością udekorowaliśmy drzewko świąteczne. Wspólnie zawieszaliśmy bombki, gwiazdki, łańcuchy i kolorowe światełka. Choinka, pięknie ubrana, roztacza aurę zbliżających się wielkimi krokami Świąt Bożego Narodzenia!

Szóstego grudnia, nasze Przedszkole odwiedził niezwykły gość – Święty Mikołaj! Podarował przedszkolakom prezenty oraz zostawił słodki upominek. Spotkanie mikołajkowe zakończyło się wspólnym muzykowaniem i zdjęciami z gośćmi – św. Mikołajem i Elfem. Dziękujemy Mikołajowi za prezenty oraz niezapomnianą wizytę. Do zobaczenia za rok.

Mikołajkowy wyjazd do sali zabaw „Wartownia” w Koninie

Święta tuż, tuż … Tradycyjnie, w naszym przedszkolu, zorganizowaliśmy świąteczne warsztaty plastyczne z udziałem rodziców. Wydarzenie rozpoczęliśmy od krótkiej prezentacji wokalno-muzycznej w wykonaniu grupy starszaków, średniaków oraz maluchów. W miłej, świątecznej atmosferze wielu rodziców naszych przedszkolaków odkrywało swoje talenty plastyczne, a dzieci zamieniły się w prawdziwych artystów, wykazując przy tym wiele pomysłowości i kreatywności. Przy dźwiękach kolęd, z pomocą rodziców powstawały kolorowe bombki, które przeznaczone zostały na przedszkolny kiermasz bożonarodzeniowy. Serdecznie dziękujemy wszystkim Rodzicom za pomoc w jego zorganizowanie.

29 listopada w przedszkolu zapanował magiczny nastrój Andrzejek. Dzień był okazją do zapoznania się z tradycją andrzejkową oraz poszerzenia wiedzy na temat zwyczajów tego święta. W każdej grupie przedszkolaki miały okazję zajrzeć w przyszłość, sprawdzić co je czeka. W atmosferze tańca i zabawy znalazł się również czas na słodki poczęstunek.

28 listopada naszą szkołę odwiedziła grupa artystyczna STUDIO CARNIVAL z pokazem cyrkowym „Art Voyage”. Prezentacja wzbudziła w nas duże emocje, oglądaliśmy show z wielkim zainteresowaniem. Wszyscy bawili się wspaniale, a artyści za swój występ zostali nagrodzeni gromkimi brawami.

Pomagamy ptakom przetrwać zimę, dokarmiamy je. 

Duże, małe, kolorowe, puchate i mięciutkie. 25 listopada Pluszowe Misie opanowały nasze przedszkole. „Przybyły” ze swoimi małymi właścicielami, aby bawić się, świętować i uczyć.

21 listopada miało miejsce spotkanie z Panem Tomaszem Opszalskim oraz pupilami z Ośrodka Szkoleniowego i schroniska SZARY WILK z Brzeźna. Pan Tomasz zaprezentował nam sposoby dbania o psy oraz techniki bezpiecznego kontaktu z nieznanym czworonogiem. Nie zabrakło także zabaw z podopiecznymi schroniska. 

Sensopsoty

Grupa „Starszaki” uczestniczyła w warsztatach zorganizowanych przez Panią Anetę Woźniak i wykonała piankolinę. Dzieci mieszały mąkę, piankę do golenia, żel do kąpieli oraz barwniki spożywcze. Z powstałej masy tworzyły różnorodne formy i kształty. Zabawy było co nie miara! Sensoplastyka pobudza zmysł dotyku oraz wyobraźnię, rozwija kreatywność i sprawność manualną dziecka.
 

15 listopada obchodziliśmy w naszej szkole Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek. Przypomnieliśmy sobie bajki, które towarzyszą nam
w dzieciństwie. Wszystkie dzieci przebrały się w tym dniu za ulubioną postać z dowolnej bajki. Nie zabrakło księżniczek, Boba Budowniczego, Królewny Śnieżki i wielu innych bajkowych postaci. Dzieci zaprezentowały swoje stroje podczas przedstawienia zorganizowanego przez nauczycieli i uczniów szkoły.

W grupie najstarszej, w ramach zajęć bibliotecznych, realizowany jest całoroczny projekt „ABC-Ekonomii – czyli pierwsze kroki w świecie finansów”, mający za zadanie upowszechnianie edukacji ekonomicznej
i finansowej wśród przedszkolaków.

 

Zakończyliśmy akcję zbiórki karmy dla psów ze schroniska „Szary Wilk” w Brzeźnie oraz ogłosiliśmy wyniki konkursu plastycznego pt. „Jesień dary niesie”. Dziękujemy wszystkim dzieciom oraz rodzicom za wsparcie i zaangażowanie. Nagrody za udział w konkursie ufundował TWÓJ MARKET w Krzymowie oraz Biblioteka Publiczna w Krzymowie. Nauczyciele z przedszkola dziękują za pomoc w realizacji wydarzeń Pani Mirosławie Wyrwińskiej oraz Pani Agacie Kordylewskiej.

II Szkolny Przegląd Piosenki Patriotycznej

4 listopada grupa Starszaków reprezentowała przedszkole w szkolnym konkursie piosenki patriotycznej. Zaprezentowaliśmy utwór „Jestem Polakiem”. Otrzymaliśmy dyplom oraz wyróżnienie za piękne stroje, w których dumnie wystąpiliśmy.

W nastroju zadumy, refleksji odwiedziliśmy Grób Nieznanego Żołnierza na cmentarzu w Krzymowie i zapaliliśmy znicze. Pamiętamy [*]

Audycja muzyczna grupy „Filharmonia Pomysłów” z Poznania pt. „Gdzie mieszkają dźwięki?”

25 października, na poszukiwanie tajemniczego miejsca „Na Granicy Pięciolinii” zabrała dzieci ich własna wyobraźnia. Wraz z dozorcą i zapomnianą marionetką odkrywali istnienie świata dźwięków oraz muzycznych stworków: Muzolka i Muzolinki.

Każdy zuch lubi ruch

25 października, grupa Starszaków uczestniczyła w zajęciach przygotowanych przez nauczyciela wf-u, pana Bartosza Skąpskiego. Było to dla nas nie lada wyzwanie – liczne tory przeszkód, konkurencje. Z wszystkimi poradziliśmy sobie jednak świetnie. Dowiedzieliśmy się, jak ważne znaczenie ma dla naszego rozwoju ruch i z hasłem „Sport to zdrowie i siła” wróciliśmy do przedszkola.

DZIEŃ HIGIENY VELVET – REALIZACJA PROGRAMU PRZEDSZKOLNEGO ZDROWO I SPORTOWO

Jednym z celów projektu realizowanego w grupie najstarszej jest zapoznanie dzieci ze sposobami dbania o higienę ogólną, uświadomienie, jaki ma wpływ na zdrowie, komfort i samopoczucie człowieka oraz relacje z rówieśnikami.

REALIZACJA PROGRAMU PRZEDSZKOLNEGO AKADEMIA AQUAFRESH

Grupa Starszaków utrwaliła zasady zdrowego odżywiania, rozróżnianie produktów korzystnie i niekorzystnie wpływających na nasze ciało, wykonując pracę zbiorową „Piramida Zdrowego Żywienia i Aktywności Fizycznej”.

Przeganiamy Robaczka Próchniaczka” – REALIZACJA PROGRAMU PRZEDSZKOLNEGO AKADEMIA AQUAFRESH

Głównym celem programu jest edukacja z zakresu dbania o higienę jamy ustnej. W ramach projektu poruszane są także tematy związane ze zdrowym odżywianiem, higieną i aktywnością fizyczną.

Szkolny Dzień Kolorowych Skarpet

21 października grupa Średników i Starszaków wzięła udział w konkursie zorganizowanym przez uczennicę Julię Sękowską na najciekawsze zdjęcie ze skarpetkami w roli głównej. W podziękowaniu, otrzymaliśmy słodki upominek zasponsorowany przez Radę Rodziców. Było wesoło i kolorowo 😉

Aktualizacja z dnia 24.10.: zajmujemy 13 miejsce w województwie na 47 przedszkoli aktywnie biorących udział w plebiscycie. Głosujemy!

STARSZAKI z oddziału przedszkolnego proszą o głosy w plebiscycie Głosu Wielkopolskiego na NAJSYMPATYCZNIEJSZĄ GRUPĘ PRZEDSZKOLNĄ ROKU 2019 ♥️
Aby zagłosować należy wysłać SMS o treści GWP.65 na nr 72355.
Wyniki można śledzić na stronie
https://gloswielkopolski.pl/p/kandydat/starszaki%2C1001787//?groupId=50585
DZIĘKUJEMY ZA KAŻDY WYSŁANY SMS ?

W naszym przedszkolu aktualnie trwają akcje: „Zbiórka karmy dla psów ze schroniska SZARY WILK w Brzeźnie”, jesienny konkurs przedszkolny pt. „Jesień dary niesie”.
Gorąco zapraszamy do udziału!

Szukamy kolorów jesieniwycieczka do Parku Chopina w Koninie

Dzieci z oddziału przedszkolnego 17 października wybrały się do parku miejskiego na spotkanie z jesienią. Spacerowały, obserwowały zmiany zachodzące w świecie roślin i zwierząt jesienią. Przyglądały się drzewom, poznawały ich liście i owoce, zbierały dary jesieni.

16 października, przedszkolaki wzięły aktywny udział w Światowym Dniu Przywracania Czynności Serca – Resuscytacja 2019.

Środowy poranek, 16 października, został poświęcony osobie świętego Jana Pawła II. Uczestniczyliśmy w akademii, przygotowanej przez uczniów szkoły. Przeżywaliśmy to spotkanie w łączności z papieżem, upamiętniając Jego pontyfikat i przypominając to, czego nauczał.

Dnia 14 października uroczyście obchodziliśmy Dzień Edukacji Narodowej. Nasze przedszkolaki wraz z rodzicami, chcąc podziękować swoim ukochanym paniom i pracownikom przedszkola za trud włożony w ich wychowanie wręczyły im prezenty oraz złożyły życzenia.

Smaki z babcinej spiżarni

11 października, nasze przedszkole odwiedziła babcia Franusia Mrowickiego, pani Jadwiga Pasik. Wprowadziła nas w tajniki przyrządzania smakowitych przetworów na zimę. Dzieci spróbowały powideł własnej roboty oraz wykonały ogórki kiszone według przepisu babci Franka. Spotkanie upłynęło w pełnej ciepła i serdeczności atmosferze.

Jesień w przedszkolu

Wycieczka do sklepu LEWIATAN

Wybraliśmy się do sklepu spożywczego w poszukiwaniu świeżych owoców
i warzyw. Znaleźliśmy je, rozpoznaliśmy, zakupiliśmy również jabłka, aby wykonać w przedszkolu pyszny i zdrowy sok owocowo-warzywny.
Mali kucharze spisali się na medal, soczek był pyszny!

Starszaki wyruszyły na wycieczkę do pobliskiego ogródka warzywnego. Obserwowały przyrodę jesienią, rozróżniały i nazywały warzywa rosnące w ogrodzie, poznały sposoby dbania o ogród oraz dowiedziały się o potrzebie robienia zapasów na zimę.

Jesienna galeria prac plastycznych

Dzień Chłopaka

W tym dniu szczególnym – września trzydziestego,
Witamy serdecznie chłopaka każdego.
Dzisiaj święto Wasze, dzień prezentów, życzeń,
Innych przyjemności już nawet nie zliczę!

Odbyły się liczne konkursy, quizy. Dziewczynki wręczyły chłopcom upominki, złożyły życzenia, uściskały i ucałowały. Nie zabrakło także słodkiego poczęstunku dla wszystkich dzieci.

Dbam o środowisko

Przedszkolaki z grupy maluchów i starszaków wiedzą, że każdy z nas odpowiedzialny jest za środowisko przyrodnicze. Z okazji obchodów międzynarodowej akcji „Sprzątanie Świata” przygotowały w małych grupach prezentację plastyczną – świat widziany oczami dziecka, czyli „Nasza wymarzona Ziemia”.

25 września dzieci z oddziału przedszkolnego spotkały się
z Panem Marcinem Michlickim – Strażnikiem Gminnym.
Przedszkolaki poznały zasady bezpiecznego poruszania się
po drodze, rozpoznawały i nazywały niektóre znaki drogowe,
dowiedziały się, jakie jest ich znaczenie.

Dzieci w grupie starszaków i średniaków wykonały prace plastyczne
pt. „Kodeks przedszkolaka”. Ustaliły grupowe zasady, współdziałały
w zespołach, czego efektem były pomysłowe plakaty.

Witaj Przedszkole!

Popatrz na niebo – słoneczko świeci,
a do przedszkola wracają dzieci.
Koniec wakacji, witaj przedszkole,
dzisiaj humory mamy wesołe.

Related Images:

czerwiec 2024
P W Ś C P S N
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930