Home » Moje miejsce na Ziemi

Moje miejsce na Ziemi

 


 

 


 

Składamy ogromne podziękowania Panu Janowi Staszakowi Przedsiębiorstwo Handlowo –Usługowe Transjan za przekazanie nam kamieni na ścieżkę sensoryczną.

Wielkie podziękowania kierujemy również do Pana Łukasza Bryla z „ PPHU Bryl Stanisław” z Krzymowa za transport i pomoc p. Przemka przy ich przewiezieniu.

Kolejni Wspaniali, którzy tworzą z nami „Moje miejsce na Ziemi” – Nasz ogród sensoryczny „Ogrodowe remedium – Ogród zmysłów”. Dziękujemy!


Dziękujemy Ochotnicza Straż Pożarna w Krzymowie za bezcenną pomoc przy powstawaniu naszego ogrodu „Ogrodowe remedium- ogród zmysłów” ze środków Fundacji ORLEN „Moje miejsce na Ziemi”.

Grono naszych Wspaniałych, którzy tworzą z nami „Moje miejsce na Ziemi” się powiększa! Dziękujemy: p. Julianowi Tomickiemu, p. Rafałowi Tomickiemu, p. Waldemarowi Jurkiewiczowi, p. Sewerynowi Piekarskiemu, p. Mateuszowi Popielarzowi!


Ochotnicza Straż Pożarna w Krzymowie na Was zawsze możemy liczyć!!!

Składamy ogromne podziękowania dla Państwa Kornelii i Marcina Bialik ze Sklepu ogrodniczego mieszącego się w markecie EMKA w Krzymowie za przekazanie nam nasion, sadzonek i nawozu.

Kolejni Wspaniali, którzy tworzą z nami „Moje miejsce na Ziemi” – Nasz ogród sensoryczny „Ogrodowe remedium – Ogród zmysłów”. Dziękujemy!!

 


Prace przy tworzeniu ogrodu sensorycznego „Ogrodowe remedium – ogród zmysłów” z Fundacji Orlen „Moje miejsce na Ziemi” trwają! Tym razem nasze ogromne podziękowania otrzymują:

– Radny Gminy Krzymów pan Jan Czaja oraz pan Wiesław Jarmuż za pomoc w pracach porządkowych;

– Pan Błażej Oziminkowski za wywiezienie wyściółki ;

– Ksiądz proboszcz Wojciech Kaźmierczak za udostępnienie miejsca na wywiezienie ziemi.

Dziękujemy również panu Danielowi Matczak i Jego pracownikom za podjęcie się wykonania prac!

 


Już od pewnego czasu trwają przygotowania do powstania ogrodu sensorycznego „Ogrodowe remedium” z pozyskanych na ten cel środków z Fundacji Orlen „Moje miejsce na Ziemi”.

Z całego serca dziękujemy za okazaną życzliwość tym Wspaniałym ludziom, którzy dotąd wsparli to dzieło:

Pani Izabeli Działak za wspaniałe pomysły i zaangażowanie przy tworzeniu projektu ogrodu;

Panu Jarosławowi Jurkiewiczowi, Panu Józefowi Ziętek, Panu Sławomirowi Nowackiemu za pomoc przy wycince drzew;

Panu Andrzejowi Tomickiemu za przekazanie kamieni, a pracownikom Urzędu Gminy za ich przewiezienie;

oraz naszemu Panu Tomkowi, który nad tym wszystkim czuwa!

Trzymajcie kciuki nad dalszą realizacją projektu!

 


W Szkole Podstawowej w Krzymowie powstaje ogród sensoryczny „Ogrodowe remedium”.

W lipcu 2022r. Szkoła przystąpiła do V edycji programu „Moje miejsce na Ziemi” Fundacji ORLEN. Fundacja do udziału w nim zachęca każdego, kto troszczy się o środowisko, w którym mieszka i ma pomysł jak je rozwijać. Zespół nauczycieli wychowania  przedszkolnego w składzie: p. Renata Pocztowska (pomysłodawca projektu), p. Milena Szczepańska, p. Aneta Jóźwiak, p. Dominika Drapała opracował  wniosek konkursowy pt. „Ogrodowe remedium-ogród zmysłów”.  Projekt znalazł się w gronie nagrodzonych i otrzymano grant w kwocie 15 tyś. na realizację ogrodu sensorycznego. Cel to utworzenie atrakcyjnej infrastruktury w otoczeniu szkoły, które jest jednocześnie wizytówką miejscowości, a zarazem ogród będzie miał oddziaływanie wychowawcze i terapeutyczne. Jak przekazała p. Marzena Dopytalska – Dyrektor SP Krzymów: Jesteśmy dumni, że Fundacja ORLEN doceniła naszą inicjatywę i otrzymaliśmy środki, dzięki którym możemy tworzyć „Nasze miejsce na Ziemi”. Już trwają intensywne prace nad jego powstaniem – z radością będziemy dzielić się relacjami.   Cieszymy się też, że są w naszym środowisku ludzie,  którzy swoją pracą i zaangażowaniem  dotąd wsparli to nasze wspólne dzieło – za co z  całego serca dziękujemy.

 

 

 

Related Images:

lipiec 2024
P W Ś C P S N
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031