Home » Aktualności 2020/2021 » „Manipuluję, koduję, programuję”

„Manipuluję, koduję, programuję”

W ramach konkursu grantowego „Na dobry początek” XIV edycja 2021 Fundacji  BGK Oddziały przedszkolne w Szkole Podstawowej im. Mikołaja Kopernika w Krzymowie zdobyły środki finansowe na kwotę 14718,66 zł przeznaczone na pomoce dydaktyczne oraz zajęcia dodatkowe z robotyki. Dzięki czemu, dzieci z oddziałów przedszkolnych Szkoły Podstawowej im. M. Kopernika w Krzymowie biorą udział w terminie od 03.01.2022r. do 10.06.2022r. w zajęciach dodatkowych „Manipuluję, koduję, programuję”. Dzieci miały możliwość działania z takimi urządzeniami jak: robot Bee-Bot, Blue-Bot, Botley, Photon, mRanger, klocki Robo Robo, Genibot, Makeblock – mTiny Coding, tablet z aplikacjami sterującymi roboty. Początkowo przedszkolaki zapoznawały się z tajnikami programowania. Pierwszym etapem nauki były zajęcia wprowadzające do programowania i kodowania np.: Sudoku, Labirynty, Memory, zabawy z matą do kodowania i kolorowymi kubeczkami. Drugim etapem były zajęcia z budowania robotów z klocków i ich programowanie. W trakcie realizacji projektu, we współpracy  z Rodzicami odbyła się realizacja takich wydarzeń jak: „Zaprogramuj zdrowie”, „Marzę, myślę, konstruuję”, „Rysuję, maluję, koduję”. Za aktywny udział w tych projektach dzieci zostały nagrodzone. W zajęciach z robotyki brał udział  absolwent naszej szkoły Pan Sebastian Mrowicki, który ukończył studia  o kierunku Mechanika i Budowa Maszyn na Politechnice Poznańskiej. Swoją obecnością zaszczycili nas również Wójt Gminy Krzymów Pani Danuta Mazur oraz Pan Jacek Popielarz Kierownik Referatu Oświaty i Spraw Komunalnych Urzędu Gminy w Krzymowie. Zajęcia prowadzone są przez wychowawców grup: p. Anetę Jóźwiak, p. Milenę Szczepańską, p. Dominikę Drapałę, którzy w ramach pozyskanych środków wzięli udział w szkoleniach rozwijających ich kompetencje tym zakresie. Inicjatorem grantu była p. Renata Pocztowska – nauczyciel oddziału przedszkolnego. Zajęcia z robotyki  sprzyjają rozwojowi zdolności manualnych i wyobraźni przestrzennej. Trenują skupienie i strategiczne myślenie oraz planowanie działań w czasie. Wspierają zarówno myślenie ścisłe, logiczne, jak i twórcze. Oprócz tego zajęcia są okazją do podnoszenia kompetencji społecznych – uczą pracy w grupie i konstruktywnego rozwiązywania problemów.

czerwiec 2022
P W Ś C P S N
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930