Home » Rodzice » Rada Rodziców

Rada Rodziców

Szkoła PodstawowaGimnazjum
PRZEWODNICZĄCADaria Sękowska
Za-ca przewodniczącejMarta Król-BerczyńskaSylwia Zawadzka
SkarbnikAgnieszka Karczmarz
SekretarzAgnieszka Mielczarek

 

Drodzy Rodzice,

 

Zwracam się do Was, aby rozwiać wszelkie wątpliwości dotyczące działania Rady Rodziców oraz kwot wpłacanych na Komitet Rodzicielski.

Rada Rodziców to nie jednoosobowa działalność gospodarcza, tylko Nasza cała społeczność. Z każdej klasy wytypowaliście Państwo po 3 osoby, które reprezentują Was na zebraniach, a My ( Prezydium ) reprezentujemy Was przed Dyrekcją i Gronem Pedagogicznym.

Działalność Rady Rodziców – czy Komitetu Rodzicielskiego – warunkuje USTAWA z dnia 7 września 1991 r. o systemie oświaty Art. 54. podpunkt 2. „W celu wspierania działalności statutowej szkoły lub placówki, rada rodziców może gromadzić fundusze z dobrowolnych składek rodziców oraz innych źródeł”.

Jak widać wg. Ustawy składka na Komitet jest nie obowiązkowa, ale proszę również pamiętać, ze te pieniądze wracają do waszych dzieci.

Wracają w formie paczek na choince, w formie nagród, prezentów czy sponsorowania tu gdzież dofinansowywania różnych innych przedsięwzięć organizowanych przez szkołę i nauczycieli.

Drodzy Państwo – to wszystko robimy z myślą o Naszych, Waszych dzieciach.

Na koniec każdego półrocza zostanie przedstawiony bilans finansowy Rady Rodziców do wglądu dla Państwa na zebraniach klasowych.

W razie jakichkolwiek wątpliwości zawsze jesteśmy do Państwa dyspozycji.

 

 

Przewodnicząca Rady Rodziców

Lipiec 2020
P W Ś C P S N
« Cze    
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

Ad Codes Widget