Home » Przedszkole 2019/2020

Przedszkole 2019/2020

Zakończyliśmy akcję zbiórki karmy dla psów ze schroniska „Szary Wilk” w Brzeźnie oraz ogłosiliśmy wyniki konkursu plastycznego pt. „Jesień dary niesie”. Dziękujemy wszystkim dzieciom oraz rodzicom za wsparcie i zaangażowanie. Nagrody za udział w konkursie ufundował TWÓJ MARKET w Krzymowie oraz Biblioteka Publiczna w Krzymowie. Nauczyciele z przedszkola dziękują za pomoc w realizacji wydarzeń Pani Mirosławie Wyrwińskiej oraz Pani Agacie Kordylewskiej.

II Szkolny Przegląd Piosenki Patriotycznej

4 listopada grupa Starszaków reprezentowała przedszkole w szkolnym konkursie piosenki patriotycznej. Zaprezentowaliśmy utwór „Jestem Polakiem”. Otrzymaliśmy dyplom oraz wyróżnienie za piękne stroje, w których dumnie wystąpiliśmy.

W nastroju zadumy, refleksji odwiedziliśmy Grób Nieznanego Żołnierza na cmentarzu w Krzymowie i zapaliliśmy znicze. Pamiętamy [*]

Audycja muzyczna grupy „Filharmonia Pomysłów” z Poznania pt. „Gdzie mieszkają dźwięki?”

25 października, na poszukiwanie tajemniczego miejsca „Na Granicy Pięciolinii” zabrała dzieci ich własna wyobraźnia. Wraz z dozorcą i zapomnianą marionetką odkrywali istnienie świata dźwięków oraz muzycznych stworków: Muzolka i Muzolinki.

Każdy zuch lubi ruch

25 października, grupa Starszaków uczestniczyła w zajęciach przygotowanych przez nauczyciela wf-u, pana Bartosza Skąpskiego. Było to dla nas nie lada wyzwanie – liczne tory przeszkód, konkurencje. Z wszystkimi poradziliśmy sobie jednak świetnie. Dowiedzieliśmy się, jak ważne znaczenie ma dla naszego rozwoju ruch i z hasłem „Sport to zdrowie i siła” wróciliśmy do przedszkola.

DZIEŃ HIGIENY VELVET – REALIZACJA PROGRAMU PRZEDSZKOLNEGO ZDROWO I SPORTOWO

Jednym z celów projektu realizowanego w grupie najstarszej jest zapoznanie dzieci ze sposobami dbania o higienę ogólną, uświadomienie, jaki ma wpływ na zdrowie, komfort i samopoczucie człowieka oraz relacje z rówieśnikami.

REALIZACJA PROGRAMU PRZEDSZKOLNEGO AKADEMIA AQUAFRESH

Grupa Starszaków utrwaliła zasady zdrowego odżywiania, rozróżnianie produktów korzystnie i niekorzystnie wpływających na nasze ciało, wykonując pracę zbiorową „Piramida Zdrowego Żywienia i Aktywności Fizycznej”.

Przeganiamy Robaczka Próchniaczka” – REALIZACJA PROGRAMU PRZEDSZKOLNEGO AKADEMIA AQUAFRESH

Głównym celem programu jest edukacja z zakresu dbania o higienę jamy ustnej. W ramach projektu poruszane są także tematy związane ze zdrowym odżywianiem, higieną i aktywnością fizyczną.

Szkolny Dzień Kolorowych Skarpet

21 października grupa Średników i Starszaków wzięła udział w konkursie zorganizowanym przez uczennicę Julię Sękowską na najciekawsze zdjęcie ze skarpetkami w roli głównej. W podziękowaniu, otrzymaliśmy słodki upominek zasponsorowany przez Radę Rodziców. Było wesoło i kolorowo 😉

Aktualizacja z dnia 24.10.: zajmujemy 13 miejsce w województwie na 47 przedszkoli aktywnie biorących udział w plebiscycie. Głosujemy!

STARSZAKI z oddziału przedszkolnego proszą o głosy w plebiscycie Głosu Wielkopolskiego na NAJSYMPATYCZNIEJSZĄ GRUPĘ PRZEDSZKOLNĄ ROKU 2019 ♥️
Aby zagłosować należy wysłać SMS o treści GWP.65 na nr 72355.
Wyniki można śledzić na stronie
https://gloswielkopolski.pl/p/kandydat/starszaki%2C1001787//?groupId=50585
DZIĘKUJEMY ZA KAŻDY WYSŁANY SMS 💗

W naszym przedszkolu aktualnie trwają akcje: „Zbiórka karmy dla psów ze schroniska SZARY WILK w Brzeźnie”, jesienny konkurs przedszkolny pt. „Jesień dary niesie”.
Gorąco zapraszamy do udziału!

Szukamy kolorów jesieniwycieczka do Parku Chopina w Koninie

Dzieci z oddziału przedszkolnego 17 października wybrały się do parku miejskiego na spotkanie z jesienią. Spacerowały, obserwowały zmiany zachodzące w świecie roślin i zwierząt jesienią. Przyglądały się drzewom, poznawały ich liście i owoce, zbierały dary jesieni.

16 października, przedszkolaki wzięły aktywny udział w Światowym Dniu Przywracania Czynności Serca – Resuscytacja 2019.

Środowy poranek, 16 października, został poświęcony osobie świętego Jana Pawła II. Uczestniczyliśmy w akademii, przygotowanej przez uczniów szkoły. Przeżywaliśmy to spotkanie w łączności z papieżem, upamiętniając Jego pontyfikat i przypominając to, czego nauczał.

Dnia 14 października uroczyście obchodziliśmy Dzień Edukacji Narodowej. Nasze przedszkolaki wraz z rodzicami, chcąc podziękować swoim ukochanym paniom i pracownikom przedszkola za trud włożony w ich wychowanie wręczyły im prezenty oraz złożyły życzenia.

Smaki z babcinej spiżarni

11 października, nasze przedszkole odwiedziła babcia Franusia Mrowickiego, pani Jadwiga Pasik. Wprowadziła nas w tajniki przyrządzania smakowitych przetworów na zimę. Dzieci spróbowały powideł własnej roboty oraz wykonały ogórki kiszone według przepisu babci Franka. Spotkanie upłynęło w pełnej ciepła i serdeczności atmosferze.

Jesień w przedszkolu

Wycieczka do sklepu LEWIATAN

Wybraliśmy się do sklepu spożywczego w poszukiwaniu świeżych owoców
i warzyw. Znaleźliśmy je, rozpoznaliśmy, zakupiliśmy również jabłka, aby wykonać w przedszkolu pyszny i zdrowy sok owocowo-warzywny.
Mali kucharze spisali się na medal, soczek był pyszny!

Starszaki wyruszyły na wycieczkę do pobliskiego ogródka warzywnego. Obserwowały przyrodę jesienią, rozróżniały i nazywały warzywa rosnące w ogrodzie, poznały sposoby dbania o ogród oraz dowiedziały się o potrzebie robienia zapasów na zimę.

Jesienna galeria prac plastycznych

Dzień Chłopaka

W tym dniu szczególnym – września trzydziestego,
Witamy serdecznie chłopaka każdego.
Dzisiaj święto Wasze, dzień prezentów, życzeń,
Innych przyjemności już nawet nie zliczę!

Odbyły się liczne konkursy, quizy. Dziewczynki wręczyły chłopcom upominki, złożyły życzenia, uściskały i ucałowały. Nie zabrakło także słodkiego poczęstunku dla wszystkich dzieci.

Dbam o środowisko

Przedszkolaki z grupy maluchów i starszaków wiedzą, że każdy z nas odpowiedzialny jest za środowisko przyrodnicze. Z okazji obchodów międzynarodowej akcji „Sprzątanie Świata” przygotowały w małych grupach prezentację plastyczną – świat widziany oczami dziecka, czyli „Nasza wymarzona Ziemia”.

25 września dzieci z oddziału przedszkolnego spotkały się
z Panem Marcinem Michlickim – Strażnikiem Gminnym.
Przedszkolaki poznały zasady bezpiecznego poruszania się
po drodze, rozpoznawały i nazywały niektóre znaki drogowe,
dowiedziały się, jakie jest ich znaczenie.

Dzieci w grupie starszaków i średniaków wykonały prace plastyczne
pt. „Kodeks przedszkolaka”. Ustaliły grupowe zasady, współdziałały
w zespołach, czego efektem były pomysłowe plakaty.

Witaj Przedszkole!

Popatrz na niebo – słoneczko świeci,
a do przedszkola wracają dzieci.
Koniec wakacji, witaj przedszkole,
dzisiaj humory mamy wesołe.

Listopad 2019
P W Ś C P S N
« Paź    
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930  

Ad Codes Widget