Home » Jubileusz 100 lecia szkoły

Jubileusz 100 lecia szkoły


 

JUBILEUSZ 100- LECIA SZKOŁY

Dnia 02.12.17r. w murach dostojnej Jubilatki pojawili się znamienici goście, by wspólnie z całą społecznością szkoły świętować jej setne urodziny. Uroczyste obchody stulecia istnienia szkoły rozpoczęła
o godzinie 10.00 Msza święta odprawiona w kościele parafialnym pod wezwaniem Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny
w Krzymowie. Mszy św. przewodniczył
ks. Wojciech Kaźmierczak, proboszcz parafii w Krzymowie. Wraz z ks. proboszczem Mszę św. koncelebrowali księża: Łukasz Grabiasz
i Andrzej Jaworski, absolwenci Szkoły im. Mikołaja Kopernika
w Krzymowie. Wyjątkową oprawę Mszy świętej zapewniła obecność pocztów sztandarowych szkół z terenu Gminy Krzymów oraz Orkiestra Dęta z Krzymowa.
Następnie uczniowie, absolwenci, nauczyciele, pracownicy szkoły, rodzice oraz zaproszeni goście, ustawieni w uroczystym szyku udali się na teren szkoły, aby uczestniczyć w dalszej części uroczystości.
Przed budynkiem szkolnym Dyrektor Szkoły – p. Marzena Dopytalska witając wszystkich zebranych, rozpoczęła część oficjalną tej uroczystości. Odsłonięto tablicę pamiątkową, ufundowaną przez absolwentkę p. Danutę Kreczmer – Świątek, a następnie, w specjalnie przygotowanej niszy zakopano Kapsułę Czasu, którą będzie można otworzyć nie wcześniej niż za 100 lat.

Po części oficjalnej rozpoczęła się część artystyczna w wykonaniu pracowników, absolwentów oraz uczniów Szkoły Podstawowej im. Mikołaja Kopernika w Krzymowie.Tę część uroczystości poprowadzili nauczyciele – p. Anna Kułakowska i p. Remigiusz Ignaczak, którzy przedstawili w skrócie gościom 100-letnią historię placówki. Występujący zabrali widzów w sentymentalną podróż, łącząc czar wspomnień ze scenkami ze współczesnego szkolnego życia.
W czasie występu nie zabrakło wierszy i piosenek o szkole oraz pięknych tańców. Widzowie docenili talent sceniczny i ogromne zaangażowanie naszych artystów w przygotowanie akademii, nagradzając występ gromkimi brawami.
Następnym punktem programu było przemówienie p. Dyrektor Marzeny Dopytalskiej. Wręczyła także podziękowania zaproszonym gościom, byłym dyrektorom szkoły, sponsorom za udzielone wsparcie, które pomogło godnie przygotować uroczystość obchodów 100 – lecia naszej szkoły. Z kolei przybyli na tę uroczystość goście, złożyli życzenia i gratulacje z okazji tak dostojnego jubileuszu. Goście przekazali symboliczne prezenty, pamiątkowe dyplomy. W swoich wystąpieniach wypowiedzieli wiele ciepłych słów pod adresem szkoły.
Po zakończonych występach wszyscy goście, nauczyciele, sponsorzy, uczniowie oraz absolwenci Szkoły Jubilatki zostali zaproszeni na poczęstunek oraz sentymentalny spacer po szkole. Wspólne spotkanie sprzyjało podtrzymaniu uroczystego charakteru święta szkoły a także wspomnieniom po latach.
Radosne świętowanie tak szczególnego jubileuszu trwało aż do późnego wieczora na Studniówce po latach, zorganizowanej w krzymowskiej strażnicy.

 

 

 

Konkurs literacki na 100-lecie Szkoły Podstawowej im. Mikołaja Kopernika  w Krzymowie

Wspomnienia ze szkolnej ławki

 

I.Postanowienia ogólne:

  • Organizator: Szkoła Podstawowa im. Mikołaja Kopernika w Krzymowie.
  • Konkurs zorganizowano w ramach obchodów przypadającego w tym roku jubileuszu 100-lecia działalności szkoły.
  • Konkurs trwa do dnia 31.10.2017r.

II.Uczestnictwo w konkursie literackim:

W konkursie mogą brać udział uczniowie i absolwenci Szkoły Podstawowej im. Mikołaja Kopernika w Krzymowie. Prace konkursowe będą oceniane w trzech kategoriach wiekowych: dzieci do lat 12, młodzież w wieku 13- 17 lat, dorośli od 18 roku życia.

Warunkiem uczestnictwa w konkursie jest dostarczenie utworu literackiego(napisanego samodzielnie i wcześniej niepublikowanego)  w dowolnej formie zależnej od inwencji twórczej Uczestnika (np. opowiadanie, komiks, kartka z pamiętnika, wywiad, reportaż, wspomnienie, list, sprawozdanie, piosenka, fraszka etc.)

Praca zgłoszona na konkurs nie może liczyć więcej niż 3 strony formatu A4.

Do pracy należy dołączyć krótką informację o autorze (imię nazwisko, tytuł pracy)- wypełnioną kartę zgłoszenia do konkursu.

Prace, które nie będą spełniały kryteriów, nie zostaną zakwalifikowane do konkursu.

Ocenie podlegać będą: zgodność z tematyką konkursu, wartość merytoryczna, oryginalna forma realizacji tematu, walory estetyczne,  poprawność językowa i stylistyczna.

Wszelkie wynikłe problemy nie ujęte w niniejszym regulaminie rozstrzyga Organizator.

III. Jury:

Jury powołuje organizator konkursu.

  1. Terminy:

1.Prace konkursowe należy przesyłać do dnia 31.10.2017r.  na adres:

Szkoła Podstawowa im. Mikołaja Kopernika w Krzymowie

  1. Główna 1 62-513 Krzymów

 Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi 15.11.2017r.Lista laureatów oraz osób wyróżnionych w konkursie  zostanie zamieszczona na stronie internetowej: www.spkrzymow.pl

Prace laureatów zostaną opublikowane w gazetce okolicznościowej z okazji jubileuszu 100-lecia Szkoły Podstawowej im. Mikołaja Kopernika w Krzymowie.

 

 

ZAPROSZENIE NA BAL ABSOLWENTÓW, CZYLI
” STUDNIÓWKĘ PO LATACH”
Z OKAZJI 100 – LECIA SZKOŁY W KRZYMOWIE

Dyrekcja, Grono Pedagogiczne, Rodzice oraz Komitet Obchodów 100 – lecia mają zaszczyt zaprosić Państwa na Bal Absolwentów, który odbędzie się
2 GRUDNIA 2017R. o godz. 19.00 w REMIZIE OSP KRZYMÓW.
koszt – 80 ZŁ OD OSOBY.
Wpłaty należy dokonywać na konto: BS Krzymów
14 8530 0000 0012 3101 2000 0040
do dnia 25 października 2017r. z dopiskiem „Darowizna na obchody 100 – lecia szkoły w Krzymowie”.
Bilety będzie można odbierać w sekretariacie szkoły lub przed balem po okazaniu dowodu wpłaty.
Zgłoszenia, zapytania i rezerwacje prosimy kierować w terminie do 25 października 2017r. pod numer tel. 632413047 lub 781727537.
Ilość miejsc ograniczona.

 

 

HARMONOGRAM OBCHODÓW 100 – LECIA SZKOŁY W KRZYMOWIE
Sobota – 2 grudnia 2017 r.
1. Godz. 10.00 : Msza Święta w Kościele pw. Najświętszej Maryi Panny w Krzymowie.
2. Uroczysty przemarsz do szkoły.
3. Uroczyste obchody jubileuszowe w Szkole Podstawowej im. Mikołaja Kopernika w Krzymowie:
– otwarcie uroczystości
– odsłonięcie tablicy pamiątkowej
– wystąpienia honorowych gości
– spektakl słowno – muzyczny
– wystąpienia absolwentów
– zwiedzanie wystaw okolicznościowych
– poczęstunek
– spotkania po latach
4. Bal absolwentów „Studniówka o latach ”
Bal absolwentów odbędzie się w remizie OSP w Krzymowie od godz. 19.00 ( ilość miejsc ograniczona)
Pragniemy stworzyć okazję do wspomnień, i wzruszeń, ale także do wesołej zabawy z dawno niewidzianymi koleżankami, kolegami, nauczycielami i pracownikami szkoły. Chcemy wspólnie z Państwem powrócić do „tamtych czasów” i miejsc, które dzisiaj być może wyglądają już nieco inaczej…, ale ciągle są żywe we wspomnieniach!

Spotkanie po latach będzie znakomitą okazją do odświeżenia starych przyjaźni i nawiązania nowych, ale i wspaniałej zabawy.

Bylibyśmy zaszczyceni, gdyby zechcieli Państwo przyjąć nasze zaproszenie. Państwa udział w uroczystości będzie dla nas wyróżnieniem i świadectwem sympatii, jaką darzycie Państwo szkołę.

listopad 2022
P W Ś C P S N
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930