Home » Aktualności

Aktualności

REKRUTACJA 2015/2016

Terminy:

  • od 12.03.2015 r.  do  20.03.2015 r.  deklaracje o kontynuowaniu wychowania przedszkolnego
  • od 24.03.2015 r.  do  31.03.2015 r.  wnioski o przyjęcie do oddziału przedszkolnego
  • od 12.03.2015 r.  do  10.04.2015 r.  zgłoszenia/ wnioski o przyjęcie do klasy pierwszej SP
  • od 27.04.2015 r.  do  15.05.2015 r.  zgłoszenia/ wnioski o przyjęcie do klasy pierwszej GIM

POBIERZ DOKUMENTY

 

UWAGA

Uczniowie klas I, II ,IV Szkoły Podstawowej oraz uczniowie klasy I Gimnazjum w roku szkolnym 2015/16 mają refundowane podręczniki szkolne w ramach dotacji MEN.

 

DYREKCJA, GRONO PEDAGOGICZNE ORAZ SAMORZĄD UCZNIOWSKI

ŻYCZĄ WSZYSTKIM UCZNIOM

UDANYCH I BEZPIECZNYCH WAKACJI

 

 

ZAKOŃCZENIE ROKU 2014/2015

GALERIA

Europejska Współpraca Szkół eTwinning

    W bieżącym roku szkolnym grupa uczniów gimnazjum zrealizowała kolejny projekt w ramach EWS eTwinning. To już 14 projekt zrealizowany w naszym gimnazjum.  W tym roku nawiązaliśmy współpracę ze szkołą we Francji – Collège Denfert- Rochereau w AUXERRE. Wspólnie z opiekunami projektu p. Agnieszką Szałkowską z naszej szkoły oraz z p. Veronique Bailly ze szkoły partnerskiej we Francji napisaliśmy schemat projektu, zaplanowaliśmy kolejne etapy jego realizacji i 15.01.2015r. roku zarejestrowaliśmy projekt. Do projektu dołączyły jeszcze dwie szkoły partnerskie: szkoła IISS „Giovanni Falcone” z Loano we Włoszech z opiekunem p. M. Gastaldi oraz szkoła z Turcji Izmit Atılım Anadolu Lisesi z İzmit-Kocaeli-Türkiye z opiekunem p. V. Atalay.

    Temat naszego projektu brzmiał: Von (über ) Grenzen und Menschen (O granicach i ludziach). Problemem badawczym były granice między ludźmi – mury jako symbol dzielący lub łączący ludzi.  Celem projektu było zachęcenie  uczestników z różnych państw europejskich do komunikowania się w języku niemieckim oraz wzmocnienie motywacji do nauki tego języka. Pracowaliśmy na wspólnej platformie edukacyjnej TwinSpace.   Projekt został  zrealizowany w naszym gimnazjum przez grupę eTwinnig w składzie:

Kinga Jaszczak – kl. IIa

Milena Borowiak – kl. IIb

Wiktoria Szczepaniak – kl. IIb

Oliwia Niewiadomska – kl. Ia

Agata Soszyńska – kl. Ia

certyfikat2015

 

 

Śladami Mikołaja Kopernika

Konkurs piosenki angielskiej

GALERIA

 

 

 

ZAPACH AFRYKI

   Dnia 17 czerwca gościem naszej szkoły był  – Pan Piotr Tomaszewski. Koniński podróżnik  przedstawił uczniom klasy Ia i Ib obiektywem swojego aparatu Afrykę – kontynent pachnący powietrzem, roślinami, zwierzętami, pełny niesamowitych ludzi i pięknych krajobrazów, co w bardzo ciekawy sposób prezentowały Jego zdjęcia, a upiększały niebanalne opowieści.

  DSCN0483

DSCN0491

 

 

Dzień Dziecka pełen atrakcji

 

Wycieczka w Bieszczady

W dniach 26-29 maja przesympatyczna grupa uczniów naszej szkoły uczestniczyła w wycieczce w Bieszczady. W pierwszym dniu zwiedziliśmy Sandomierz, zobaczyliśmy m.in. Bramę Opatowską, Ratusz, kamienice, Katedrę, Dom Długosza, przeszliśmy wąwozem św. Jadwigi. Tego dnia przejechaliśmy ok 600km aby dotrzeć do miejsca noclegowego w Berezce koło Polańczyka i odpocząć w Pensjonacie „U Bogusi”.

W drugim dniu poznaliśmy tajemnice Soliny, zwiedziliśmy uzdrowisko
w Polańczyku i pomimo deszczowej pogody odbyliśmy widokowy rejs statkiem po jeziorze zachwycając się zielonymi wzgórzami na Soliną.

W kolejnym dniu zwiedziliśmy opuszczoną wieś Łopieńka, którą zamieszkiwali dawniej Bojkowie. Następnie weszliśmy na połoninę Wetlińską, gdzie mogliśmy podziwiać cudowne krajobrazy Bieszczad. W drodze powrotnej odwiedziliśmy Cisne i zajrzeliśmy na chwilę do regionalnej karczmy „Siekierezada”.

W drodze powrotnej zwiedziliśmy Kościół pw. Wszystkich Świętych – gotycki, drewniany kościół usytuowany we wsi Blizne z połowy XV wieku, wpisany na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Zwiedziliśmy także Zespół Parkowo –Pałacowy w Łańcucie – jeden z najpiękniejszych rezydencji arystokratycznych w Polsce. Następnie po 1,5 godzinnym czekaniu w korku na odcinku Sochaczew –Łódź szczęśliwie dotarliśmy do DOMU.

 

DSC_0719
DSC_0932

GALERIA

 

 

Wycieczka do Warszawy

Dnia 22 maja 2015r. wybraliśmy się na wycieczkę szkolną do Warszawy. W wyprawie tej brali udział uczniowie klasy trzeciej, czwartej, piątej i szóstej szkoły podstawowej oraz nasi opiekunowie. Podczas jednodniowej wycieczki mogliśmy zobaczyć tylko część tego, co w Warszawie warte polecenia. Park w Łazienkach, a w nim Pałac na Wyspie, Stara Pomarańczarnia, czy pomnik Fryderyka Szopena to tylko niektóre z miejsc, które zwiedzaliśmy tego dnia w stolicy. Niesamowite wrażenie na każdym z nas wywarło Centrum Nauki Kopernik, które łączy zabawę z nauką w wielu doświadczeniach z dziedziny fizyki, anatomii czy geografii. Żal nam było opuszczać to miejsce, ale kolejna atrakcja tego dnia była równie interesująca. Przejazd metrem oraz możliwość zwiedzenia Stadionu Narodowego była dla wszystkich ciekawym przeżyciem. Późnym wieczorem, zmęczeni, ale szczęśliwi pożegnaliśmy naszą stolicę, wracając do Krzymowa.

Galeria

 

INICJATYWA RODZICÓW

Miesiąc maj w naszej szkole to Miesiąc Patronów. Tegoroczne przygotowania były bardzo różnorodne. Na szczególną uwagę zasługuje fakt wspólnie podjętej inicjatywy.  Wspólnymi siłami : Rodziców ( szczególnie wyróżnić należy panie : Izabelę Działak, Agnieszkę Błaszczyk oraz Dorotę Ćwiklińską) , Uczniów, Nauczycieli oraz Pracowników Niepedagogicznych – został pięknie zagospodarowany teren wokół budynku szkoły. Nasz długoletni Przyjaciel Szkoły pan Jan Czaja również nie pozostał obojętny na nasze potrzeby.
Teren wokół szkoły jest teraz naszą wizytówką. W przyszłości nastąpi dalsze zagospodarowywanie terenu. Uczniowie dbają o rośliny, które samodzielnie zasadzili. Nadal trwa zbieranie szyszek w celu uzupełnienia zapotrzebowania.
 Organ prowadzący także  wsparł inicjatywę zagospodarowania terenu wokół Zespołu Szkół w Krzymowie.

Galeria

 

Przekazanie Sztandaru

W dniu 12 maja 2015 roku w Gimnazjum im. Papieża Jana Pawła II odbyło się uroczyste przekazanie Sztandaru.
Ustępujący poczet sztandarowy to : chorąży Dominik Wojdak oraz asysta : Julia Nowak oraz Patrycja Owsińska.
Aktualny skład  : chorąży – Mateusz Wojdak, asysta : Julia Trzeciak oraz Kinga Jaszczak.

IMG_2564

IMG_2572

Wielokulturowość regionu konińskiego

więcej

 

Dzień Patrona Świętego Jana Pawła II 

 

„Nauczcie się kochać to co prawdziwe, dobre i piękne.”  Te słowa kieruje do nas nasz Wielki Rodak Jan Paweł II, patron naszej szkoły.  20 maja 2015 roku, podczas uroczystego apelu  młodzież, podczas wzruszającej części artystycznej, przypomniała nam życie, nauczanie i wartości jakimi kierował się Papież Polak. Nie wolno nam zapominać o tym Kim był i co głosił: „Młodzi przyjaciele, wasza droga nie kończy się tutaj. Czas nie zatrzymuje się dzisiaj. Idźcie na drogi świata, na drogi ludzkości(…), byście mogli budować cywilizację miłości i pomagać ludziom dostrzegać świat przemieniony przez odwieczną mądrość i miłość.”

Część artystyczną przygotowała młodzież pod opieką p. Agaty Mrowickiej i ks. Damiana Pluskoty.

Obchody Dnia Patrona to szereg działań całorocznego projektu, których kulminacja przypada na miesiąc maj. Bardzo ważną i integralną częścią była uroczystość Bierzmowania klas III naszego gimnazjum, która odbyła się 18 maja 2015roku. Ponadto  uczniowie brali udział w konkursie literackim, konkursie wiedzy o Janie Pawle II, przygotowywali plakaty z drogowskazami Jana Pawła II oraz wspólnie z nauczycielami i rodzicami tworzyli aranżacje ogrodowe.

IMG_2656

 

 

 

 

 

101_9779

 

Galeria

 

 

 

 

 

 

 

Festiwal Piosenki Obcojęzycznej „Szafa Gra – Brzeźno 2015”

 

 

Wiktoria Owsińska z klasy II a reprezentowała naszą szkołę podczas V edycji konkursu. Tegoroczna edycja konkursu utrzymana była w klimacie lat 60 – tych. Wiktoria wykonała piosenkę ” Stand By Me”. Poziom wykonawców był bardzo wysoki a atmosfera wspaniała

patrycja

 

 

 

 

Zdrowy styl życia według uczniów klasy IV

Uczennice klasy I b gimnazjum  , w dniu 12 maja 2015 r., przeprowadziły
lekcję dotyczącą zdrowego odżywiania. Odbiorcami byli koledzy

i koleżanki z klasy IV szkoły podstawowej. Pomysł na zajęcia oraz
wykorzystane podczas zajęć materiały pochodziły z projektu
przeprowadzanego w gimnazjum
” Żyj smacznie i zdrowo” pod patronatem WINIAR.
Tematem przewodnim było : ” Pięć porcji warzywni owoców! O tym, jak
włączyć je do jadłospisu.”
Działanie to jest spójne z Koncepcją Pracy Szkoły i obejmuje : zdrowy
styl życia oraz wsparcie uczniów młodszych przez starszych.

IMG_2594 IMG_2596 IMG_2600

 

 

8 maja 2015r.

70 ROCZNICA ZAKOŃCZENIA II WOJNY ŚWIATOWEJ

     W piątek, 8 maja uczniowie klas: III i VIa szkoły podstawowej zorganizowali happening „Uwaga, uwaga, ważny komunikat!”, związany z 70 rocznicą zakończenia II wojny światowej.

     Wcześniej uczniowie obu klas realizowali projekt dotyczący tej tematyki.

     Efektem pracy było opracowanie specjalnego wydania gazetki „Nasz Głos”, zawierającego wiele ciekawych informacji.

P1230521P1230522P1230524 P1230525     W każdej klasie uczniowie odczytywali niektóre notatki prasowe zamieszczone w gazetce.

P1230500 P1230504 P1230512 P1230514   Wszyscy uczniowie: szkoły podstawowej i gimnazjum, mieli okazję przypomnieć sobie o tak ważnym wydarzeniu i poznać ważne fakty historyczne.

P1230520P1230517Uczniowie pracowali pod opieką wychowawczyń: p. Anny Kułakowskiej i p. Anny Maciejewskiej.

 

 

UROCZYSTE OBCHODY ŚWIĘTA 3 MAJA

W dniu 3 maja 2015 r. poczty sztandarowe Szkoły Podstawowej oraz Gimnazjum wzięły udział w uroczystych obchodach Święta 3 Maja,

które odbyły się w Kościele Parafialnym w Brzeźnie. Opiekunkami uczniów były : Agnieszka Szałkowska oraz Aneta Rosiak. Uczniom naszej szkoły  towarzyszyła również pani wicedyrektor Magdalena Manicka.

 IMG_2452  IMG_2455

IMG_2457

IMG_2459

NOCNY BIWAK KLASY IV

 

W dniu 24 kwietnia odbył się pierwszy całonocny biwak uczniów klasy IV. Wszyscy uczniowie stawili się w komplecie już przed godziną 18.00.

Pierwszym punktem programu były wspólne lody, następnie – korzystając z pięknej pogody – chłopcy grali na boisku w piłkę a dziewczynki wybrały plac zabaw.

WIĘCEJ

 

Dzień Ziemi 2015

         28 kwietnia 2015r. odbył się w naszej szkole happening z okazji Międzynarodowego Dnia Ziemi. Celem imprezy było kształtowanie proekologicznych postaw wśród uczniów, uwrażliwienie na piękno przyrody oraz integracja uczniów poprzez wspólną zabawę. Happening rozpoczął się spotkaniem całej społeczności szkolnej. Uczniowie każdej klasy prezentowali przygotowane wcześniej plakaty o treści ekologicznej oraz hasło. Uczniowie w tym dniu ubrani byli w kolory Ziemi. Uczestnicy happeningu mogli spróbować wiosennych zdrowych kanapek przygotowanych przez uczennice klasy IIb.

        Następnie wszyscy  uczniowie z transparentami przeszli pętlą wokół Urzędu Gminy. Podczas przemarszu uczniowie rozdawali napotkanym osobom przygotowane przez uczennice klasy VIa ulotki o tematyce ekologicznej oraz  prezentowali hasła ekologiczne m.in.:

Szanuj Ziemię ona dba o ciebie,

Ziemia nie da sobie rady, segregujmy więc odpady,

Wszyscy mamy tyle rąk – wypędzimy śmieci stąd,

Naszej Ziemi będzie lżej jeśli śmieci będzie mniej,

Czyste środowisko – najlepsze uzdrowisko,

Ziemia prosi dbajcie o mnie, bo ja kocham was ogromnie,

Wie to prawie każda nacja – najważniejsza segregacja, segregacja fajna rzecz Ia o tym wie.

 

 

dzien_ziemi

 

GALERIA

 

 

 

Klasa VI B ratuje kotka

Uczniowie klasy VIB w miniony czwartek zauważyli kotka, który utknął na wysokim drzewie w pobliżu szkoły. Gdy przyszli do szkoły następnego dnia kotek nadal tam wisiał. Szybko zareagowali i opowiedzieli o tym pani Dyrektor Manickiej. Pani Dyrektor po wysłuchaniu klasy zadzwoniła do straży pożarnej i dzięki szybkiej interwencji strażaków kotek został uratowany. Brawo!!!

 

101_9659

 

101_9662

klasa kotek

DSCN0486

Biwak Klasy VIb

 

W zeszły piątek klasa VIB wraz wychowawcą- Karolina Świątek oraz panią Elżbietą Karmowską-Siwik uczestniczyli w całonocnym biwaku organizowanym w murach szkoły. Nie zabrakło wspólnego grillowania oraz rywalizacji sportowych. A podchody po ciemnej szkole sprawiły, ze wszyscy baliśmy się zasnąć! Biwak poprzedził pokaz pierwszej pomocy zaprezentowany przez pana Jarosława Tomickiego- zawodowego ratownika medycznego.

 

DSC_0034

Galeria

Rocznica śmierci Jana Pawła II

W dniu 2 kwietnia 2015 roku uczniowie Gimnazjum im. Papieża Jana Pawła II w Krzymowie złożyli hołd swojemu Patronowi, Świętemu Janowi Pawłowi II. Poczet sztandarowy Naszego Gimnazjum uczestniczył we mszy świętej w Wielki Czwartek, kiedy to przypadała 10 rocznica śmierci Świętego Jana Pawła II.

DSCF9643

Wielkanoc 2015

„Wielkanoc, Wielkanoc, świat z zimy się obudził, te święta to pamiątka, że Chrystus zbawił ludzi…”

– tak śpiewali uczniowie klasy pierwszej i trzeciej, którzy pod opieką p. Renaty Mikołajczak i p. Anny Maciejewskiej, przygotowali apel świąteczny. Przypomnieli oni również tradycje i obrzędy tych pięknych, wiosennych świąt. Niektóre z nich, jak „wożenie kurka”, całkiem zapomniane. Całość dopełniała prezentacja multimedialna.

P1230400 P1230401 P1230404 P1230406 P1230408 P1230411 P1230414P1230416 P1230420

Sprawdzian klas VI

       Pierwszego kwietnia w naszej szkole dwie klasy szóste zmagały się ze sprawdzianem kończącym szkołę podstawową. Teraz tylko pozostaje czekać do 29 maja na ogłoszenie wyników J Oto zdjęcia z tego dnia.

 spr1

spr2  spr3 

spr4

spr5

Pielgrzymka klas III do Lichenia

   Tradycją Gimnazjum im. Papieża Jana Pawła II w Krzymowie stały się piesze pielgrzymki klas trzecich do Sanktuarium Maryjnego w Licheniu. Przyszli absolwenci udają się na mszę świętą do Bazyliki . Tegorocznej mszy św. przewodził Proboszcz Parafii pw. Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny w Krzymowie  ks. Ireneusz Mrowicki. 45 uczniów klas trzecich modliło się, między innymi, w intencji pomyślnego zdania egzaminów gimnazjalnych .

Trasę pielgrzymki uczniowie częściowo pokonali autokarem ze względu na złe warunki atmosferyczne. Jednak odcinek Jabłków – Licheń Stary to już typowa piesza pielgrzymka w eskorcie policji.

Organizacją pielgrzymki zajmowała się p. Joanna Fukowska oraz ks. Damian Pluskota. Rodzice również towarzyszyli trzecioklasistom w tym szczególnym dniu , jakim był 1 kwietnia 2015 roku. Szczególne podziękowania należą się: Stanisławowi Gwoździkiewiczowi oraz Maciejowi Kordylewskiemu.

IMG_2325

 IMG_2329 IMG_2335

IMG_2336

IMG_2337

 

Spotkanie w klasie IIa

 

    Uczniowie klasy IIa gościli na godzinie wychowawczej ratownika medycznego – pana Jarosława Tomickiego – absolwenta Szkoły Podstawowej w Krzymowie. Podczas spotkania uczniowie poznali tajniki pracy ratownika medycznego, przypomnieli i utrwalili zasady udzielania pierwszej pomocy.

IMG_2101

IMG_2112

IMG_2119

W naszej szkole

21 marca 2015r. odbył się Powiatowy Turniej Wiedzy Pożarniczej

”Młodzież zapobiega pożarom”

W tym roku miał on swoją 28 edycję.

Celem turnieju było: popularyzowanie przepisów i kształtowanie umiejętności
w zakresie ochrony ludzkości, ekologii, ratownictwa i ochrony przeciwpożarowej.

Udział młodzieży w tym konkursie sprawia, że znają przepisy przeciwpożarowe, zasady postępowania na wypadek pożaru, często posiadają praktyczne umiejętności posługiwania się podręcznym sprzętem gaśniczym i techniką pożarniczą, poznają tradycję, historię i organizację ochrony przeciwpożarowej.

W turnieju udział wzięło 27 uczniów. Nad prawidłowym przebiegiem tych eliminacji czuwali funkcjonariusze z Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Koninie.

Uczestnicy mieli do napisania test, który sprawdzał ich w zakresie wiedzy pożarniczej. Pytania nie były łatwe i wymagały dużo myślenia, a poziom był zdecydowanie wysoki. Laureaci konkursu zostali obdarowani nagrodami, które wręczyli Organizatorzy wraz z zaproszonymi gośćmi.

PIERWSZA POMOC-ZAJĘCIA DODATKOWE Z PRZYRODY KLASA IV

W ramach zajęć kółka przyrodniczego, klasa IV uczyła się jak pomóc w przypadku w przypadku stłuczeń, oparzeń, skaleczeń. Wskazówki udzielane były przez panią pielęgniarkę, a uczniowie mieli możliwość opatrzenia „rannych kolegów”.

Zdjęcie0560

Zdjęcie0556 Zdjęcie0559

WIEŻA NA POWITANIE WIOSNY 

Uczestnikami Gminnych Obchodów Dnia Wiosny byli m. in. nasi uczniowie z klas Ib i IIIb wraz z opiekunem J. Fukowską i D. Mazur. Przyniesione przez uczniów Marzanny zostały tradycyjnie spalone w ognisku. Przed wyrokiem odbyła się debata między zwolennikami i przeciwnikami nadchodzącej wiosny.

Uczestnicy otrzymali pamiątkowe plakietki i niespodzianki od sponsora m.in. firmy Kupiec. Wszyscy uczestnicy mieli możliwość wejścia na wieżę widokowa, skąd mogli podziwiać krajobraz naszej okolicy.

Dziewczynki wzięły udział w konkursie „Miss Wiosny”. Wszyscy uczestnicy imprezy delektowali się grochówką z kotła.

 

101_9638

101_9652

101_9658

 

 

ZAĆMIENIE SŁOŃCA

Dzisiaj uczniowie naszej szkoły z ogromnym zainteresowaniem obserwowali spektakularne zjawisko jakim jest zaćmienie Słońca.

101_9628

101_9630

 

LEKCJA OTWARTA

 

Dnia 19 marca 2015r. odbyła się w naszej szkole lekcja otwarta z języka angielskiego, na którą zostali zaproszeni nauczyciele języków obcych z Zespołu Szkół Ekonomiczno-Usługowych w Żychlinie. Lekcję prowadziła p.
Aneta Rosiak. Główne cele spotkania to wymiana doświadczeń, dzielenie się „dobrymi praktykami” oraz doskonalenie warsztatu pracy nauczyciela –  w przyszłości zaowocują one wspólną współpracą.
W bieżącym roku szkolnym zostanie opracowany, przez nauczycieli obu placówek, międzyszkolny program zatytułowany ” Jak skutecznie uczyć języka obcego , aby uczeń potrafił czytać, mówić i pisać”. Program ten będzie wdrażany w roku szkolnym 2015 / 2016. Lekcja otwarta została przygotowana przez Zespół Nauczycieli Języków Obcych ZS w Krzymowie. Odbiorcami zajęć była grupa uczniów klasy trzeciej gimnazjum.
Naszym Gościom za przybycie oraz cenne wskazówki bardzo dziękujemy i liczymy na owocną współpracę.

P1080518

 

P1080519

owtarta1

Nasi Goście z różnych stron świata…

      W ramach poszerzania naszej wiedzy o innych kulturach oraz w celu doskonalenia umiejętności komunikacyjnych z języka angielskiego w piątek 06 marca gościliśmy w progach naszej szkoły troje studentów, którzy zaprezentowali nam bogactwo kulturowe oraz zwyczaje panujące w Indiach, Maroko oraz Brazylii. Hajar z Maroko ,Paulo z Brazylii oraz Sukhneek Singh z Indii – wolontariusze projektu PEACE z I LO w Koninie chętnie przyjęli zaproszenie do naszej szkoły. Za co jesteśmy im bardzo wdzięczni. Dziękujemy.

101_9535

Galeria

„W kręgu światowych standardów

muzyki klasycznej i rozrywkowej”

  101_9334

 Galeria

Zabawa na śniegu

Zdjęcie0484

Galeria

 

Dzień Bezpiecznego Internetu 2015

W tym roku Dzień Bezpiecznego Internetu poza pracownią komputerową obchodziliśmy również w szkolnej świetlicy

101_9323101_9322101_9326


22 stycznia 2015r.

___________________________________________________________________________________________

 „Odszedłeś cicho i bez pożegnania,  jak ten, co nie chce swym odejściem smucić,

m

 jak ten, co wierzy w chwili rozstania, że ma niebawem z dobrą wieścią wrócić.”

                                                                                                                   ________________________________________________________________________________________________________________________

AKTYWNIE SPĘDZAMY CZAS W SZKOLNEJ ŚWIETLICY

W oczekiwaniu na odwozy mamy pełne ręce roboty. Powtarzamy metodami aktywnymi przerobiony materiał z lekcji.  Bardzo lubimy również zabawy plastyczne dzięki którym rozwijamy swoje zdolności manualne. WP_20141204_13_59_20_Pro WP_20141204_14_05_16_Pro WP_20141210_07_40_42_Pro WP_20150115_08_34_07_Pro WP_20150115_08_41_53_Pro WP_20150115_08_41_56_Pro

UKAŁAD ODDECHOWY

 

Klasy IIA i IIB w gimnazjum wykonały pomoce dydaktyczne

-modele układu oddechowego.

Niektórzy uczniowie wykazali się dużą kreatywnością.

pluco

Galeria

 

styczeń 2022
P W Ś C P S N
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31  

Ad Codes Widget