Home » Aktualności 2015/2016

Aktualności 2015/2016

UROCZYSTOŚCI ZAKOŃCZENIA
ROKU SZKOLNEGO 2015/2016

ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO GIMNAZJUM I SP

DSC_0134

DSC_0129

DSC_0171

GALERIA

 

 

 

UROCZYSTE POŻEGNANIE KLAS III GIMNAZJUM

 

 

„Ile razem dróg przebytych?
Ile ścieżek przedeptanych? (…)
Ile w trudzie nieustannym
Wspólnych zmartwień, wspólnych dążeń? (…)
Chciałabym wszystkie takie chwile
Ocalić od zapomnienia.

 

     Słowami utworu Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego,  dnia 23 czerwca 2016 roku o godzinie 17.00 w naszej szkole odbyło się uroczyste pożegnanie uczniów klas III gimnazjum. Apel składał się z dwóch części.

     Podczas pierwszej – oficjalnej, pani dyrektor Magdalenia Manicka wręczyła nagrody uczniom za uzyskanie średniej co najmniej 4,75 i wzorowe lub bardzo dobre zachowanie, za osiągnięcia w konkursach ogólnopolskich czy uzyskanie wysokich wyników na egzaminie. Docenieni zostali również sportowcy, członkowie Samorządu Uczniowskiego oraz uczniowie wchodzący w skład pocztu sztandarowego. Podziękowanie otrzymali również rodzice za aktywna pracę
i kreatywna pracę na rzecz społeczności uczniowskiej.

     Druga część apelu to część artystyczna przygotowana przez wychowawczynie klas III: panią Annę Tomicką i panią Iwonę Lewandowską. Uczniowie zaprezentowali przedstawienie słowno-muzyczne. Były łzy radości
i wzruszenia.

     Na zakończenie apelu uczniowie w podziękowaniu za trud, opiekę i ogrom cierpliwości wręczyli wszystkim nauczycielom kwiaty.

DSC_0016

DSC_0012

DSC_0082

GALERIA


OSIĄGNIĘCIA UCZNIÓW W KONKURSACH PRZYRODNICZYCH

OGÓLNOPOLSKI KONKURS EKOLOGICZNY EKO – PLANETA

uczennica klasy VI Róża Zbierska uzyskała bardzo dobry wynik

uczennica klasy VI Kinga Jasińska zdobyła wyróżnienie

 

GMINNY KONKURS PRZYRODNICZY W BRZEŹNIE

uczeń klasy VI Mateusz Zawadzki zdobył II miejsce

uczennica klasy VI Róża Zbierska zdobyła IV miejsce

 DSC_0306 DSC_0309 DSC_0310

KLASOWY KONKURS PRZYRODNICZY W KLASIE IV

„TAJEMNICE PRZYRODY”

I miejsce – Kacper Andrzejak

II miejsce  – Paweł Lewandowski

III miejsce – Robert Mrowicki

 

KLASOWY KONKURS PRZYRODNICZY W KLASIE VI

„TAJEMNICE PRZYRODY”

 I miejsce – Mateusz Zawadzki

II miejsce  – Kinga Jasińska

III miejsce – Róża Zbierska


UWAGA RODZICE DZIECI,

KTÓRE ROZPOCZNĄ EDUKACJĘ PRZEDSZKOLNĄ

W ZS W KRZYMOWIE OD 1 WRZEŚNIA 2016R!

Informujemy, iż w środę 22 czerwca o godzinie 16.30

w świetlicy szkolnej odbędzie się zebranie

organizacyjno- informacyjne dla rodziców,

których dzieci zostały nowo przyjęte do przedszkola

od 1 września 2016r.


Biwak klasy IIIa

 

W dniach 8 – 20 czerwca 2016 r. w Ślesinie, w ośrodku „Krasnal”. (na zakończenie nauki w gimnazjum) odbył się biwak klasy III a. Pogoda bardzo nam sprzyjała, słoneczko przygrzewało. Graliśmy w siatkówkę i badmintona. Wieczorem był grill, a na nim przygotowane przez chłopaków kiełbaski i pyszna karkóweczka. Do domków rozgonił nas deszcz i burza.

Drugiego dnia udaliśmy się na lody, a potem wszyscy opalaliśmy się na pięknej plaży. Wieczorem ponownie biesiadowaliśmy, wspomnieniom nie było końca. Trzeciego dnia, w południe rozjechaliśmy sie do domów. Biwak był bardzo udany, wszyscy wrócili cali, zdrowi i zadowoleni ze wspólnie spędzonego czasu.

 

DSC_0483-001

DSC_0496-001

DSC_0669-001

DSC_0718-001

DSC_0938-001

IMG_0522


Zajęcia terenowe z geografii klas Ia i Ib

W dniach 14-15.06. uczniowie klas pierwszych uczestniczyli w zajęciach terenowych z geografii. Uczniowie na trasie Krzymów-Piersk-Święte-Pogorzałki-Biechowo-Krzymów (ok.20 km), samodzielnie mogli poznać i opisać w kartach pracy: wpływ człowieka na gospodarkę wodną w Dolinie Warty, roślinność w Pradolinie Warszawsko-Berlińskiej, działalność rolniczą, pracę rzeki, historię regionu, utrwalili umiejętności takie jak: obliczanie wysokości względnej, przeliczanie przez skalę przebytej odległości, rozpoznawanie chmur i kierunku wiatru, pracy rzeki i wiatru. Największą atrakcją dla uczniów była piaszczysta wydma w miejscowości Święte, a dla klasy Ia, armatka nawadniająca łąki w Pogorzałkach. Organizatorem zajęć była Pani Joanna Fukowska wspierana przez Panią Elżbietę Karmowską-Siwik. Dziękujemy uczestnikom za wzorową postawę. ):

 

DSC_0501

DSC_0509

DSC_0704

DSC_0731

GALERIA KLASA IA


Wycieczka rowerowa klasy IIIb

 


 

 

„Czerwony Kapturek”

  W zeszłym tygodniu w naszej szkole miało miejsce przedstawienie anglojęzyczne  zrealizowane przez panią Karolinę Świątek wraz z uczniami klasy VI oraz IB gimnazjum zatytułowane ‘Little Red Riding Hood’, czyli ‘Czerwony Kapturek’. Uczniowie mieli możliwość zaprezentowania swoich umiejętności językowych oraz aktorskich, które okazały się być na wysokim poziomie ;). Będąc reżyserami oraz scenografami czuli się też odpowiedzialni za przebieg przedstawienia, co zmotywowało ich do działania. WELL DONE!!!

  Podczas apelu wręczono również nagrody za konkurs dotyczący wiedzy o Wielkiej Brytanii, które ufundowało wydawnictwo Oxford. Pierwsze miejsce na pierwszym etapie edukacyjnym uzyskała Wiktoria Kucharska (kl.III), na drugim etapie edukacyjnym uzyskały Oliwia Stołowska (kl.VI) oraz Kinga Jasińska (kl.VI), a na trzecim etapie Kinga Jaszczak (kl. IIIa). Gratulacje!

IMG_4958

IMG_4968

IMG_4977

IMG_4980

IMG_4993


 Nasi uczniowie uczestniczyli

w XVIII sesji Rady Gminy Krzymów, która odbyła się 23.05.2016 r.

fot

 

Wycieczka klas gimnazjalnych
Złoty Stok-Praga-Skalne Miasto


DSC_0321

DSC_0314
DSC_0247

GALERIA


DZIEŃ PATRONA W GIMNAZJUM

We wtorek 17 maja w naszej szkole obchodziliśmy odbyły się uroczystości związane z obchodami Dnia Patrona Gimnazjum im.
Papieża Jana Pawła II.

Uroczystości rozpoczęły się o godz. 10.00 Mszą Św. w kościele NPN Maryi Panny w Krzymowie z udziałem dzieci, młodzieży, pracowników Zespołu
i zaproszonych gości. Mszę św. celebrował  ks. Mariusz Idczak.

Dalsza część uroczystości miała miejsce w budynku szkoły. Uczniowie Gimnazjum przedstawili program artystyczny, którym przypomnieli najważniejsze przesłanie Patrona Szkoły Jana Pawła II. Po akademii zaproszeni goście mogli się wypowiedzieć. Ks. Damian Bułakowski w swojej wypowiedzi wspomniał najpiękniejsze chwile z okresu przygotowań do uroczystości nadania imienia gimnazjum.

Następnie Ks. Mariusz Idczak poświęcił tablicę upamiętniającą 10 lecie nadania imienia naszemu gimnazjum.

DSC_0236 DSC_0263

GALERIA


SZKOLNY KONKURS PIOSENKI

 100_1238

GALERIA GIM

GALERIA SP


 

SZANOWNI RODZICE

Na korytarzach szkolnych zostały wywieszone plansze, na których zbieramy informacje  na temat pracy szkoły. 

Chcemy poznać  Państwa opinie  dotyczące dotychczasowych działań naszej placówki oraz dowiedzieć się,  co Waszym zdaniem można nowego wprowadzić, co udoskonalić …

Liczymy na owocną współpracę.

Dyrekcja i Rada Pedagogiczna


Apel z okazji
Uchwalenia Konstytucji 3 Maja

    W dniu 5 maja, odbył się apel z okazji Uchwalenia Konstytucji 3 Maja. W akademii wzięli udział zarówno uczniowie szkoły podstawowej jak i i gimnazjum. Podczas uroczystego apelu nastąpiło przekazanie pocztu sztandarowego Gimnazjum. Ustępujący poczet to : chorąży Mateusz Wojdak oraz asysta : Kinga Jaszczak oraz Julia Trzeciak. Ustępującemu pocztowi bardzo dziękujemy za Ich oddanie i poświęcenie. W każdej sytuacji mogliśmy na Was liczyć.
Aktualny skład to : chorąży Kacper Błaszczyk oraz asysta : Patrycja Kałużna oraz Oliwia Niewiadomska.

maj1

maj2

maj3

maj4

GALERIA 


 

DZIEŃ ZIEMI

100_1080 100_1103

 

 

22 kwietnia obchodzony jest Dzień Ziemi. W naszej szkole obchodziliśmy to święto 25 kwietnia pod hasłem „Szanuj żywność-nie marnuj jedzenia”. Przy zaangażowaniu rodziców, uczniów i nauczycieli zorganizowana została degustacja zdrowej żywności.

GALERIA


 

EGZAMINY GIMNAZJALNE 

fot1

fot2

fot3

fot4


 

Apel z okazji 1050 rocznicy
„Chrztu Polski”

     Wpisując się w ogólnopolskie obchody 1050 Rocznicy Chrztu Polski, w dniu 11 kwietnia 2016 roku, odbył się w naszej szkole uroczysty apel poświęcony tej tematyce. W pięknym przedstawieniu, przygotowanym przez naszych uczniów, mieliśmy okazję przenieść się na kilkanaście chwil w bardzo odległe czasy. Czasy zupełnie inne, ale bardzo ważne dla naszej historii, dla naszego państwa. Mogliśmy obserwować przygotowania i sam chrzest naszego władcy Mieszka I. Poznaliśmy księżniczkę Dobrawę, dwór królewski i biskupa Jordana. Dzięki wspaniałej grze naszych artystów i przepięknej oprawie muzycznej mogliśmy przybliżyć sobie te ważne i doniosłe wydarzenia, które zapoczątkowały istnienie Państwa Polskiego. Uczniów w ich poczynaniach wpierali nauczyciele: p. Agata Mrowicka, p. Aneta Rosiak, p. Alina Kranc, p. Elżbieta Sadowska i ks. Damian Pluskota.

IMG_0937

100_1031

100_1043

100_1036


Pielgrzymka klas III do Lichenia

5 kwietnia, zgodnie z tradycją szkoły, odbyła się piesza pielgrzymka do Lichenia trzecioklasistów naszego gimnazjum. Uczniowie wyruszyli z Krzymowa o godzinie 8.15. Pogoda sprzyjała – słoneczko przygrzewało, co z każdą minutą było coraz bardziej uciążliwe.

Uczniowie do Lichenia dotarli przed godziną 14, gdzie następnie uczestniczyli we Mszy Świętej, która odprawiona została w intencji pomyślnie zdanych egzaminów gimnazjalnych.

Opiekunami byli: pani Anna Tomicka, pani Aneta Rosiak oraz ks. Damian Pluskota. W pielgrzymce wzięli udział również rodzice: pani Anna Jaszczak i pan Zbigniew Owsiński oraz uczestnicy WTZ z Paprotni.

Udział w pielgrzymce dał gimnazjalistom okazję do wspólnej refleksji nad własną przyszłością, integracji oraz pozytywnego myślenia.

 

IMG_0905
IMG_0910

IMG_0926

IMG_0915


 


zające_dominika

Wielkanocny apel

100_0971

100_0981

GALERIA


 Dzień Wiosny

Klasy IV – VI oraz gimnazjum wzięły udział w przemarszu na odcinki 5 kilometrów. Na trasie przemarszu zostało ustawionych 10 stanowisk . Każde stanowisko do punktowane zadanie dla danej klasy.
Na poszczególnych stanowiskach swoją wartę pełnili następujący uczniowie:
1- Magda Miętkiewska, Lena Filipowicz
2- Klaudia Lebiedzińska, Julia Zajdlic
3- Filip Obara, Wiktoria Małecka
4- Szymon Walczak, Eryk Augustyniak
5- Natalia Kałużyńska, Wiktoria Owsińska
6- Faustyna Urbańska, Gabrysia Popielarz
7- Agata Soszyńska, Magdalena Przyborowska
8- Ola Gierłowska, Martyna Mrowicka
9- Agnieszka Świderska, Dominika Milczuk
10- Oliwia Nowicka, Weronika Janiak
Wszyscy uczniowie dotarli do siedziby Koła Łowieckiego ” Ryś” w Roztoce, gdzie czekały na uczniów ciepłe kiełbaski, chleb oraz picie . Przygotowaniem oraz zakupem posiłku również zajęła się Rada Rodziców. Dziękujemy Paniom : Dorocie Ćwiklińskiej, Anecie Owsińskiej, Jolancie Olejniczak , Elżbiecie Pordąb oraz Agnieszce Błaszczyk za wsparcie i pomoc.
Podczas pobytu, oraz w oczekiwaniu na pozostałe grupy , uczniowie mieli zapewnione zajęcia rekreacyjno – sportowe.
Szczególnie dziękujemy pani Joannie Fukowskiej oraz pani Alinie Kranc za pomoc przy opracowywaniu zadań na poszczególne stanowiska.
Dziękujemy również księdzu Damianowi za wsparcie duchowe, pomoc techniczną oraz dobre słowo.
Dzisiejszy dzień to efekty wytężonej pracy uczniów naszej szkoły, nie tylko tych działających na co dzień w SU, ale całej społeczności uczniowskiej ZS w Krzymowie.
Dziękujemy Rodzicom.

100_0835

100_0956

Galeria


ZAPRASZAMY DO WZIĘCIA UDZIAŁU W KONKURSIE Z JĘZYKA ANGIELSKIEGO DOTYCZĄCYM

KULTURY ANGIELSKIEJ

ZAKRES MATERIAŁU JEST DOSTOSOWANY
DO KAŻDEGO POZIOMU.

Zapisy u pani Karoliny Świątek do 11 marca

Nagrodami za najlepsze osiągnięcia będą ciekawe gadżety oraz ocena bardzo dobra wagi pięć J J


Dzień Kobiet 

” Wędrówka przez wieki ” – tak można zatytułować montaż słowno –
muzyczny przygotowany przez chłopców naszej szkoły. Nad całością czuwał
ksiądz Damian Pluskota, który wspierał chłopców podczas prób, dopilnował
dekoracji oraz obdarowania upominkami wszystkich dziewcząt oraz kobiet
Zespołu Szkół w Krzymowie.
Pomimo choroby kilku występujących, udało się znaleźć godnych zastępców
i cała uroczystość przebiegła bez dodatkowych niespodzianek.
Nasze dziewczynki zostały obdarowane słodkimi upominkami w postaci
lizaków, panie pracujące w naszej szkole ( bez wyjątku )  zostały
obdarowane przepięknymi tulipanami.
Uroczystość miała miejsce 9 marca, dzień po Dniu Kobiet ( ze względu na
Rekolekcje Wielkopostne ) oraz dzień przed Dniem Mężczyzny – więc
również wszyscy chłopcy naszej szkoły zostali obdarowani słodkim
upominkiem czyli cukierkiem czekoladowym.
W naszej szkole , począwszy od zerówki a kończywszy na trzecioklasistach
gimnazjum, mamy samych dżentelmenów oraz damy 🙂

100_0761 100_0774

Więcej….


Harmonogram prezentacji szkół ponadgimnazjalnych

Informacja dla uczniów klas IIIGM, rekrutacja 20016/2017


Dzień Patrona w Szkole Podstawowej

Dnia 19.02.2016  r. w ZS w Krzymowie z okazji Dnia Patrona  SP Mikołaja Kopernika odbył się uroczysty apel . W przedstawieniu zaprezentowano  chwile życia wielkiego astronoma.

100_0737

100_0739

100_0743

100_0733


„I oni niegdyś na ziemi tu żyli 
Po falach burzy przemknęli po cichu;
Wrzało ich życie chwilę i po chwili
Pusto i głucho…”
(Antoni Winiarski)

Z głębokim żalem i smutkiem żegnamy naszą koleżankę
Małgorzatę Królikowską
wieloletnią nauczycielkę naszej szkoły.
Żegnamy wspaniałego, życzliwego ludziom człowieka.
Pozostanie na zawsze w naszej pamięci.

Rodzinie i bliskim składamy wyrazy głębokiego współczucia.

Dyrekcja, Grono Pedagogiczne, Pracownicy i Społeczność Uczniowska

Zespołu Szkół w Krzymowie

malgosia2

 Spotkanie z młodymi gitarzystami

W środę 03 lutego w naszej szkole gościli młodzi gitarzyści

z Niepublicznej Szkoły Muzyki Rozrywkowej I stopnia ” Music Story” w Koninie.

fot1 fot2

 Doroczna zabawa choinkowa

     Jak mówi przysłowie „w karnawale same bale”, więc nie mogło zabraknąć zabawy i u nas. 16 stycznia odbyła się choinka szkolna w sali widowiskowej krzymowskiej strażnicy. Dziatwie szkolnej i młodzieży gimnazjalnej towarzyszyło bardzo liczne grono rodziców i młodsze rodzeństwo. W części artystycznej, społeczność uczniowska zaprezentowała  szerokiej publiczności  swoje aktorskie, wokalne i taneczne umiejętności.

     Ważnym punktem programu była wizyta Świętego Mikołaja. Szczególnie maluchy oczekiwały i nawoływały go z nieukrywaną niecierpliwością. Mikołaj nie zawiódł – przyszedł z worem prezentów i rozdawał je wszystkim, nie tylko grzecznym dzieciom. No cóż, najwyraźniej nie był zbyt dobrze poinformowany, a może to był prawdziwy święty o gołębim sercu, który nie pamięta drobnych grzeszków naszych milusińskich.

     A potem …sala widowiskowa krzymowskiej strażnicy zamieniła się w salę karnawałową. Zabawę choinkową poprowadził  przesympatyczny didżej zachęcający wszystkich do tańca.

     Mimo śnieżnej i mroźnej aury pogodowej był to dzień obfitujący w gorące wrażenia i świetną zabawę.

IMG_6241

IMG_6279
IMG_6341 IMG_6342

GALERIA

Jasełka w Zespole Szkół w Krzymowie

100_0437

100_0421

GALERIA

Szkolny konkurs recytatorski
dla uczniów klas I-III szkoły podstawowej
21 grudnia 2015 roku –

Tegoroczny konkurs przebiegał pod hasłem ,,W zimowym nastroju”.

Recytatorzy zaprezentowali różnorodne, samodzielnie wyszukane i pięknie wyuczone wiersze. Młodych miłośników poezji oceniało jury w składzie: p. Alicja Adamczak, p. Alina Kranc i p. Kinga Zielińska – Szczepaniak. Komisja konkursowa przy ocenie brała pod uwagę dobór repertuaru, pamięciowe opanowanie tekstu, dykcję, interpretację utworu oraz ogólny wyraz artystyczny. Publiczność nagrodziła wszystkich artystów gromkimi brawami, a jurorzy wyłonili laureatów.

Najlepszymi recytatorami okazali się: Antoni Wiśniewski z klasy I a, Krystian Świderski z klasy I b, Natalia Staszak z klasy II i dwie uczennice klasy III – Michella Karczmarz oraz Weronika Wdzięczna.

Gratulujemy zwycięzcom i życzymy kolejnych sukcesów.

Najlepsi recytatorzy (1)
Uczestnicy konkursu

Mikołajki – 7 grudnia 2015 roku

W poniedziałek uczniów naszej szkoły czekała miła niespodzianka 🙂 Wszystkie oddziały zostały odwiedzone przez Świętego Mikołaja, który , w miłym towarzystwie, dwóch Śnieżynek oraz jednego Elfa rozdawał uczniom, zarówno tym małym, jak i dużym cukierki. Każdy wychowawca otrzymał również rózgę, która ma stać na straży porządku
w każdej klasie.

Słodki upominek ( cukierki ) ufundowała uczniom Rada Rodziców, za co serdecznie dziękujemy.

Organizacją całego Mikołajkowego Dnia zajął się Samorząd Uczniowski. Uczniowie naszej szkoły, w tym dniu zobligowani zostali do posiadania stroju bądź elementu stroju w kolorze czerwonym. Uczniowie klas, na poszczególnych etapach edukacyjnych, gromadzili punkty do Super Klasy. Każda klasa , za zaangażowanie- czyli posiadanie stroju bądź jego elementu – otrzymała 1 punkt. Dodatkowo klasa, której największa ilość uczniów posiadała  kolor czerwony, otrzymała dodatkowy punkt.

 I tak, po dwa punkty zgromadziły klasy : I etap edukacyjny – I a oraz III

II etap edukacyjny – V

III etap edukacyjny – I b , II b oraz III a.

Gratulujemy 🙂

 

Ewaluacja zewnętrzna

Wielkopolski Kurator Oświaty przekazał raport z całościowej ewaluacji zewnętrznej w zespole Szkół w Krzymowie: Szkoły Podstawowej im. M. Kopernika, Gimnazjum im. Papieża Jana Pawła II. Istnieje możliwość zapoznania się z w.w. raportem, który dostępny jest w sekretariacie szkoły lub na stronie www.seo2.npseo.pl.

Szkoła Podstawowa im. Mikołaja Kopernika

Gimnazjum im. Papieża Jana Pawła II

„Ostatni przystanek” – spektakl profilaktyczno – wychowawczy

Dzień profilaktyki już na stałe wpisał się w kalendarz wydarzeń naszej szkoły. Przygotowaniami do spektaklu żyliśmy od kilkunastu dni. Moment kulminacyjny nastąpił 25 listopada 2015 roku, o godz. 10.00. Zaproszeni goście, przedstawiciele ze Starostwa, Państwowego Powiatowego Inspektoratu Sanitarnego, Poradni Psychologiczno – Pedagogicznej w Ślesinie, Sądu Rejonowego, Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie, Urzędu Gminy, Straży, Policji oraz delegacje uczniów ze wszystkich szkół z terenu gminy. Wszyscy przybyli punktualnie, by uczestniczyć w tym ważnym dla nas wydarzeniu.

W naszym spektaklu, przygotowanym pod czujnym okiem naszych nauczycieli, pokazaliśmy prawdziwą lekcję życia. Momentami gorzką, brutalną, ale prawdziwą. Pokazaliśmy jak może wyglądać nasze życie jeżeli będziemy dokonywać niewłaściwych wyborów. Niestety życie bywa brutalne i często zbyt późno spostrzegamy, że idziemy drogą, która prowadzi donikąd. Chcieliśmy jednak pokazać, że jeżeli tylko chcemy i mamy silną motywację, to zawsze możemy zawrócić, pokonać przeciwności, by kiedyś w przyszłości gorzko nie żałować.

Chciejmy, by nasz świat był piękny i kolorowy jak tęcza, by była w nim radość, miłość i uśmiech, byśmy nigdy nie musieli ocierać niepotrzebnych łez. Żyjmy najpiękniej jak się da” – oto nasze przesłanie, przesłanie młodych ludzi
z Zespołu Szkół w Krzymowie.

 

100_0250

100_0306

GALERIA

 Śladami Zofii Urbanowskiej

        Dnia 19 listopada 2015 roku uczniowie klasy szóstej, pod opieką wychowawcy pani Elżbiety Sadowskiej oraz nauczyciela biblioteki pani Aliny Kranc odwiedzili Miejską Bibliotekę Publiczną w Koninie. Wzięli udział w lekcji bibliotecznej, której tematem było życie i twórczość konińskiej pisarki, Zofii Urbanowskiej. Kolejnym etapem wycieczki było zwiedzanie Starego Konina oraz miejsc związanych z postacią pisarki – dworku Zofii Urbanowskiej, miejsca pochówku na cmentarzu przy ulicy Kolskiej. Podsumowaniem wycieczki był klasowy konkurs wiedzy na temat życia i twórczości Zofii Urbanowskiej.

100_0175

GALERIA

Wycieczka do Kopalni Soli „Kłodawa S.A.

W poniedziałek 16 listopada gimnazjaliści Zespołu Szkół w Krzymowie (klasa IIa, IIIb, Ib oraz IIIa) odbyli podróż do wnętrza Ziemi  zwiedzając Kopalnię Soli „KŁODAWA” S.A. Uczniowie uważnie wysłuchali  prelekcji n/t historii powstania złóż kłodawskich oraz zastosowania soli. Przeszli wyrobiskami korytarzowymi do podziemnej  kaplicy św. Kingi – opiekunki górników solnych. Podziwiali wyeksploatowane komory solne. Wielu niezapomnianych  wrażeń dostarczył wszystkim uczniom i opiekunom  zjazd windą na poziom 600 m pod powierzchnię ziemi z prędkością 6m/s oraz powrót na powierzchnię Ziemi.

DSC_1151

Galeria

Apel z okazji rocznicy Odzyskania Niepodległości

11 listopada to data o szczególnym znaczeniu dla Polski i Polaków. To data upamiętniająca dzień odzyskania przez naszą Ojczyznę niepodległości. 11-tego listopada 1918 roku, po 123 latach niewoli, Polska wróciła na mapę świata. Obowiązkiem młodego pokolenia Polaków jest pielęgnowanie pamięci o naszych przodkach, którym zawdzięczamy wolność. Dlatego uroczystym apelem w dniu 10  listopada, przepełnieni głębokim uczuciem patriotyzmu, składaliśmy hołd naszej Ojczyźnie i tym, którzy dla niej poświęcili swoje życie… uczciliśmy Narodowe Święto Niepodległości.

Pod opieką naszych nauczycieli: p. Agaty Mrowickiej, p. Anety Rosiak, p. Aliny Kranc i ks. Damiana Pluskoty przygotowaliśmy część artystyczną, w której przypomnieliśmy wszystkim zgromadzonym  najważniejsze  wydarzenia historyczne związane z odzyskaniem przez Polskę niepodległości.

Na zakończenie apelu wystąpili zwycięscy konkursu piosenki patriotycznej, który odbywał się, w naszej szkole, dzień wcześniej. Zaprezentowali następujące piosenki:zdobywcy III miejsca – uczniowie klasy III a – „Przybyli Ułani” i III b – „Mury”;II miejsca- uczniowie klasy I b – ” Taki kraj ” oraz klasa II b, która jednogłośnie zajęła I miejsce z piosenką „Dziewczyna z granatem”.

Ponadto w dniu 11 listopada poczty sztandarowe szkoły podstawowej i gimnazjum uczestniczyły w uroczystościach religijno-patriotycznych w kościele parafialnym w Krzymowie, na cmentarzu przy Grobie Nieznanego Żołnierza w Krzymowie oraz przy mogile poległych i pomordowanych w Turach.

DSC00511


DSC00543

DSC00521

Wizyta delegacji uczniów Zespołu Szkół
w Krzymowie w Schronisku

dla Zwierząt w Koninie

W dniu 5 listopada delegacja czworga uczniów ZS w Krzymowie pojechała do Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt W Koninie. Wspólnie z przedstawicielami Warsztatów Terapii Zajęciowej
w Paprotni zawieziono zgromadzoną karmę dla zwierząt oraz posłania. Miesiąc październik był Miesiącem Dobroci dla Zwierząt.
W naszej szkole przez cały miesiąc trwała zbiórka karmy oraz posłań. Najbardziej aktywnymi klasami były: klasa V, klasa III b – gimnazjum, klasa III a – gimnazjum oraz klasa I b i II b, również gimnazjum.

Delegacja została oprowadzona po schronisku przez pracowników. Byliśmy świadkami przywiezienia do schroniska 6 szczeniąt znalezionych w lesie w okolicy Kazimierza  Biskupiego. Szczenięta są przepiękne.

Nadal zamierzamy współpracować ze schroniskiem, szczególnie potrzebne dla zwierząt są : posłania ( stare koce, ręczniki, kołdry, kurtki, płaszcze) karma sucha oraz karma dla szczeniąt oraz kotów. Dzienne zapotrzebowanie na karmę suchą dla psów to 70 kg.Jeżeli mamy niepotrzebne kołdry, kurtki, koce i itp. a chcemy wesprzeć schronisko – w naszej szkole będziemy gromadzili przekazane rzeczy, karmę które , następnie przekażemy do schroniska.

Dziękujemy WTZ w Paprotni za wsparcie oraz zapewnienie transportu.

12207764_838326702954904_528771825_n (2)

Przegląd pieśni patriotycznej

W dniu 09.11 odbyło się przesłuchanie pieśni patriotycznej

Każda klasa począwszy od klasy 4 a skończywszy na 3 gimnazjum, zaprezentowała wybraną  przez siebie piosenkę.

Klasa IV – ,,Ojczyzna ma’’

Klasa V – ,,Rozkwitały pąki białych róż’’

Klasa VI – ,,O mój rozmarynie’’

Klasa Ia – ,,Legiony’’

Klasa Ib – ,,Taki kraj’’

Klasa IIa – ,,Rota’’

Klasa IIb – ,,Dziewczyna z granatem’’

Klasa IIIa – ,,Przybyli ułani’’

Klasa IIIb – ,,Mury’’

W skład jury wchodzili: pan Arkadiusz Sobolewski, pani Bożena Rosińska, ks. Damian Pluskota. Zwycięską klasą okazała się być klasa IIb. Drugie miejsce zajęła klasa Ib, a obie trzecie klasy zadowoliły się miejscem trzecim. Wygrani otrzymali ,,Talon na niepytanie’’, natomiast za udział wszystkim uczestnikom przyznano punkt do ,,Super klasy’’. Zwycięskie klasy zaprezentowały się podczas uroczystego apelu z okazji Święta Odzyskania Niepodległości.

Serdecznie zapraszamy w mury naszej szkoły.

DSC00409

GALERIA

 II Europejski Tydzień Języków Obcych w ZS w Krzymowie

W bieżącym roku działanie jakim jest Europejski Tydzień Języków Obcych został przesunięty z miesiąca września na październik. W dniach : 19 – 23 października uczniowie zmagali się z różnymi działaniami , które w ostatnim dniu zostały podsumowane. Celem podjętych działań była : integracja zespołów klasowych oraz zainteresowanie językami obcymi, jak również prezentacja talentów na forum szkoły .
Każdy dzień to inne zadanie, które było punktowane i nagradzane. W pierwszym dniu była to prezentacja stoiska związanego z wylosowanym państwem. Na II etapie najlepiej wypadła klasa V – Anglia, natomiast na etapie III – klasa II b , która zaprezentowała Indie.
Dzień drugi to dzień wiedzy i umiejętności, chętni uczniowie, po 2 z każdej klasy II i III etapu, przygotowali się do konkursu słownictwa. Zakres słownictwa został podany odpowiednio wcześniej. Odbył się również konkurs czytania ze zrozumieniem – klasy typowały po jednej osobie. Tutaj na II etapie najlepiej wypadła klasa IV , zarówno w zakresie znajomości słownictwa, jak i czytania ze zrozumieniem. Natomiast na III etapie – najlepsza okazała się klasa I a.
Dzień trzeci – dzień języka niemieckiego. Na II etapie edukacyjnym uczniowie przygotowywali plakat ze zwrotami grzecznościowymi w 3 językach ( polskim, angielskim oraz niemieckim ). najlepiej poradziła sobie z tym zadaniem klasa V. Natomiast na III etapie edukacyjnym uczniowie sprawdzali swoja wiedzę w konkursie wiedzowym poświęconym znajomości kultury krajów niemieckojęzycznych. Tutaj najlepiej wypadła klasa III A.
Dzień czwarty- tutaj zaangażowali się również uczniowie I etapu edukacyjnego. zadanie polegało na wykonaniu plakatu : „Britain in my eyes”  – wszystkie przygotowane prace były na bardzo wysokim poziomie, jednak należało wybrać najlepsze. Na I etapie – zwyciężyła klasa II, wśród klas IV – VI najlepsza okazała się klasa IV, a wśród klas gimnazjalnych klasa II a.
Dzień piąty – tego dnia gościliśmy delegację 10 uczniów z sąsiedniej szkoły (Szkoła Podstawowa w Paprotni ) wraz z opiekunem panią Katarzyną Brzezińską. Tego dnia w naszej szkole królowała muzyka i piosenka angielska. Uczniowie każdej klasy zaprezentowali się przygotowanej przez siebie piosence angielskiej. Również nasi goście mieli możliwość prezentacji przygotowanego utworu, poza konkursem. Skład komisji to : pani wicedyrektor Marzena Dopytalska, pani Karolina Świątek ( język angielski), pani Katarzyna Brzezińska ( język angielski), pan Arkadiusz Sobolewski ( muzyka). Nasi artyści prezentowali bardzo wysoki poziom. Nagrodzeni to : klasa II, klasa V oraz klasa II a.
Nagrody dla najlepszych ufundowały wydawnictwa ; Macmillan, PEARSON oraz Oxford, jak również Rada Rodziców.
W wyniku całotygodniowych zmagań najlepsi to :
I etap – klasa II
II etap – klasa V
III etap – klasa II a.
Wszyscy uczniowie gromadzili punkty, każde zaangażowanie było dostrzegane. Nagrody były przyznawane za poszczególne działania oraz za całokształt. Uczniowie bardzo poważnie podeszli do zadań oraz chętnie je wykonywali. Uroczystość Tygodnia Języków Obcych już na stałe zagościła w kalendarzu imprez Zespołu Szkół w Krzymowie.
Osobami odpowiedzialnymi za przygotowanie II Tygodnia Języków Obcych byli językowcy : Karolina Świątek, Aneta Rosiak oraz Ewa Ładecka.
Zapraszamy do obejrzenia zdjęć 🙂

szkoła 142

szkoła 164

szkoła 186

szkoła 208

szkoła 116

szkoła 117

Samorząd Uczniowski

Samorząd Uczniowski w dniach 21-22 października 2015 roku zorganizowała Kiermasz Rzeczy Ładnych oraz Pożytecznych aczkolwiek nie zawsze już nam potrzebnych.

Po wielkiej akcji wymiatania katów uczniowie dysponowali ciekawym asortymentem maskotek, figurek, płyt, książek oraz ozdób , którymi podzielili się , za symboliczną opłatą,
z pozostałymi kolegami i koleżankami.

Przy akcji najbardziej zaangażowani byli uczniowie klas III i IV szkoły podstawowej.

Uzbierana kwota wesprze SU przy zakupie aparatu fotograficznego.

Wszystkim zaangażowanym w akcję Samorząd Uczniowski serdecznie dziękuje. 🙂

102_0127

102_0125

102_0139

Dzień Edukacji Narodowej oraz Ślubowanie Klas Pierwszych

W dniu 14 października 2015 roku odbyło się Ślubowanie Klas Pierwszych Zespołu Szkół w Krzymowie. Uroczysty apel został przygotowany przez wszystkich uczniów klas pierwszych szkoły, zarówno tych ze  szkoły podstawowej, jak i gimnazjum. Osobami odpowiedzialnymi za przygotowanie apelu były wychowawczynie klas pierwszych ; panie : Joanna Fukowska, Ewa Ładecka, Anna Maciejewska oraz Aleksandra Lewandowska. Uczniowie , korzystając z pomocy wróżki pragnęli dowiedzieć się, jaki czeka ich los w murach naszej szkoły.
Druga część apelu, przygotowana przez członków Samorządu Uczniowskiego, przypomniała uczniom, nauczycielom oraz pracownikom obsługi o randze wiedzy, jaka uczniowie nabywają w murach szkoły . Symboliczna różą podziękowano za „Za dar najpiękniejszy, za serce”.Bicie rekordu
w jednoczesnym prowadzeniu
resuscytacji krążeniowo – oddechowej

Dnia 16 października 2015 roku, o godzinie 12.00 przystąpiliśmy do bicia rekordu w jednoczesnym prowadzeniu resuscytacji krążeniowo – oddechowej przez jak największą ilość osób. Organizatorem wydarzenia była Fundacja Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Inicjatorkami i szkolnymi koordynatorkami tej akcji były panie Marzena Dopytalska i Hanna Przyszło.

W Zespole szkół w Krzymowie do półgodzinnej resuscytacji prowadzonej nieprzerwanie na trzech stanowiskach przystąpiło ogółem 59 osób. Byli to głównie uczniowie i nauczyciele. Zaproszenie do współudziału w tym wydarzeniu przyjęli także przedstawiciele Urzędu Gminy w Krzymowie, strażacy OSP w Krzymowie, księża naszej parafii i harcerze.

Uczestnicy akcji otrzymali, przekazane przez WOŚP, tekturowe walizeczki-apteczki, w których znajdowały się najbardziej podstawowe rzeczy, takie jak rękawiczki, maseczka do prowadzenia resuscytacji, bandaż i koc termiczny.

 podziekowanie

Dzień Papieski

11 października 2015 roku obchodziliśmy XV Dzień Papieski,
pod hasłem:„Jan Paweł II – patron rodziny.”
Dzień, w którym cała Polska oddawała hołd świętemu Janowi Pawłowi II
i jednocześnie wspierała uzdolnione dzieci i młodzież.
W tym ważnym wydarzeniu uczestniczyliśmy również my,
dzieci i młodzież 
Zespołu Szkół w Krzymowie.
Podczas uroczystej Mszy świętej w kościele
parafialnym,
a następnego dnia w naszej szkole, przedstawiliśmy część artystyczną ,
w której powróciliśmy do wspomnień związanych z Papieżem Polakiem.
Przypomnieliśmy jak wiele zrobił dla Polski i całego świata,
dla każdego człowieka i każdej rodziny.
„Wskazówki zegarów odmierzają nowy wiek – nowe tysiąclecie.
A my jak dawniej, szukamy wartości życia.
Jest jednak nadzieja, że nie zbłądzimy, bo mamy naukę Jana Pawła II,
On najlepiej wiedział, co znaczą słowa:
wiara, pokój, modlitwa, rodzina, miłość bliźniego i radość przebaczenia.
Nam wystarczy tylko iść jego śladem – pomostem – między niebem a ziemią”.

101_9929

101_9935

101_9941

DSCF0341 (1)

DSCF0349

DSCF0343 (1)

Otrzęsiny klas pierwszych
i dyskoteka

Dzień 05.10.15 w naszej szkole poświęcony został klasom pierwszym. Samorząd Uczniowski zorganizował otrzęsiny dla nowych uczniów naszej szkoły. Klasy trzecie gimnazjum wymyśliły konkurencje dla pierwszych klas gimnazjum, zmagania odbyły się na 4 godzinie lekcyjnej- godzina wychowawcza. Konkurencje polegały na wypiciu tajemniczego napoju, przeciąganiu liny, wynoszeniu dziewczyn przez chłopców na czas, odbył się też turniej wiedzy o szkole. Zwycięską klasą okazała się klasa Ia.

O godzinie 15:30 rozpoczęła się dyskoteka dla SP na której również zorganizowano otrzęsiny dla najmłodszych klas pierwszego etapu edukacyjnego. Pierwsze klasy musiały układać puzzle na czas, było też przeciąganie liny, smakowanie owoców i warzyw z zamkniętymi oczami oraz wspólny taniec. Rywalizacja zakończyła się remisem, każdy uczeń pierwszej klasy otrzymał medal i słodki upominek.

Wszyscy uczniowie Zespołu Szkół w Krzymowie integrowali się podczas wspólnej dyskoteki z atrakcjami, w których wszyscy z ochotą uczestniczyli.

GALERIA

Dzień Chłopca w naszej szkole- 30.09.2015

Z okazji Dnia Chłopca wszystkie dziewczyny życzą naszym szkolnym mężczyznom wszystkiego co najlepsze, dobrych ocen, spełnienia marzeń i wzorowego zachowania ;).

W tym dniu damska część samorządu uczniowskiego przygotowała krótki apel z życzeniami, piosenką oraz  słodkimi upominkami.

Wszyscy chłopcy uczący się w Zespole Szkół otrzymali lizaki, pamiętaliśmy również o mężczyznach pracujących w naszej szkole.

Podczas apelu przedstawiliśmy działania na najbliższy okres: zbliżająca się dyskoteka (05.10.2015- 15:30-17:30 SP/ 17:00-19:30 G) oraz otrzęsiny klas pierwszych.

IMG_3384

IMG_3391

IMG_3393

IMG_3397

IMG_3402

Biskupin – 17.09.2015 roku

Uczniowie klas : IV , V szkoły podstawowej oraz kilkoro uczniów klasy II B gimnazjum wzięło udział w wycieczce do Biskupina. Byliśmy świadkami walk rycerskich, lepiliśmy naczynia z gliny, degustowaliśmy smaki przeszłości. Odbywający się festyn archeologiczny „ Smaki w przeszłości” przybliżył nam sposób życia naszych przodków. Biskupin  żył pełnią życia a my tam byliśmy i wspaniale czas spędziliśmy.

Naszymi opiekunami byli : Kamila Brzęcka, Aneta Rosiak oraz ksiądz Damian Pluskota.

DZIEŃ CHŁOPCA KLASY IB

W klasie Ib odbył się klasowy Dzień Chłopca, dziewczynki dla swoich chłopaków przygotowały przepyszne ciasta upieczone przez nasze mamy i zakupiły upominki. Klasa miło spędziła czas przy muzyce, tańcząc i robiąc zdjęcia.

IMG_9028

IMG_9003 - Kopia

WYBORY DO  RADY SZKOLNEGO

SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO

Wybory do Samorządu Uczniowskiego odbyły się dnia 28.09.2015 roku. Wybory zostały bardzo profesjonalnie zorganizowane, wszyscy byli ubrani na galowo i każdy głos się liczył.  Opiekunami nowego Samorządu Uczniowskiego zostali P. Joanna Fukowska, P.  Aneta Rosiak, Ks. Damian  Pluskota.  A w skład nowej Rady Samorządu Uczniowskiego wchodzą:

Kacper Walczak, Paulina Walczak, Magdalena Szmagaj, Kamil Brzęcki, Szymon Walczak, Rafał Grochociński, Natalia Kałużyńska, Wiktoria Owsińska, Faustyna Urbańska, Wiktoria Opas, Dominika Milczuk, Martyna Mrowicka.

IMG_8934

IMG_8966

IMG_8973

Akcja „Sprzątanie Świata”

W ramach projektu ,, Sprzątanie świata ” klasa IIa posadziła drzewko na terenie Zespołu Szkół w Krzymowie

20150921_112557

\

20150921_112608

 20150921_112710

Ognisko integracyjne klasy IB w siedzibie Koła Łowieckiego ,,Ryś”

W ramach integracji klasy 1b zrobiliśmy napis swoimi ciałami ,, KLASA IB JEST OK.” przedstawiliśmy parami lub trójkami właściwą literę. Nie było to takie łatwe- musieliśmy być naprawdę zgrani.

Pierwsze ognisko integracyjne klasy IB wraz z wychowawcą panią Joanną Fukowską odbyło się dnia 19.09 w siedzibie Koła Łowieckiego ,,Ryś” w Roztoce.

Młodzież zapoznała się z działalnością koła, którą przedstawił pan Henryk Głowacki .

Korzystamy z siedziby koła np. integracyjne spotkania, a w zamian młodzież może wesprzeć dokarmianie zwierząt zimą .

Chłopców zainteresowała gra w piłkę, a dziewczęta organizacja ogniska .

Pod koniec spotkania cała klasa bawiła się w chowanego, grała w siatkówkę
i robiła zdjęcia klasy.

Podczas spotkania przybyli absolwenci naszego gimnazjum i podzielili się istotnymi informacjami ze swoich nowych szkół . Opowiadali jak to dobrze uczyć się systematycznie i na co zwracać uwagę w gimnazjum np. na wzory z fizyki czy nauka słówek z języków obcych. Bawiliśmy się świetnie i już planujemy kolejne spotkanie za miesiąc.

IMG_8742

IMG_8829

IMG_8921

 IMG_8924

OGNISKO UCZNIÓW KLAS IA i I B

W miniony piątek uczniowie klas IA i IB uczestniczyli w ognisku integracyjnym organizowanym przez Wiktorię Małecką. Miało ono również na celu uczczenie wygranej klasy VI B w zeszłorocznym konkursie na „Super klasę”. Uczniowie wraz z wychowawcą p. Karoliną Świątek mieli okazję powspominać wspólnie spędzony czas w szkole podstawowej oraz zdać relację z pierwszych dni w gimnazjum. Oby zawsze było WAM tak miło jak (z opowieści dziewcząt) jest do tej pory.

Dziękujemy panu Małeckiemu za zorganizowanie tak pięknego ogniska!

 DSC_0659

DSC_0660

DSC_0667

Inauguracja roku szkolnego 2015/2016

     Dzisiejsze rozpoczęcie roku szkolnego 2015 / 2016 zostało poprzedzone uroczystą mszą świętą, w której udział wzięły poczty sztandarowe szkoły Podstawowej oraz Gimnazjum. Podczas uroczystej inauguracji zaakcentowano 76 rocznicę wybuchu II wojny światowej. Uczniowie klasy II b przygotowali oprawę artystyczną pod opieką Pani Danuty Mazur.
Pani dyrektor Magdalena Manicka powitała uczniów klas pierwszych na I i II etapie edukacyjnym oraz przedszkolaków.
Dokonano prezentacji nowych nauczycieli naszej szkoły, przyjaciel szkoły pan Jan Czaja zabrał głos życząc wszystkim uczniom wielu sukcesów.

101_9902

101_9899

101_9903 101_9905

SUPER KIDS

Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Powiatowym Konkursie Klas Trzecich SUPER KIDS organizowanym przez Szkołę Podstawową nr 6 w Koninie.

Konkurs odbył się w trzech etapach: szkolnym, powiatowym i trzeci etap to prezentacja wiersza lub piosenki w języku angielskim oraz udzielenie odpowiedzi na kilka pytań.

Do etapu szkolnego przystąpiło 7 uczniów klasy III , do etapu powiatowego zakwalifikowali sie dwaj uczniowie: Paweł Lewandowski oraz Cyprian Michalak. Natomiast do etapu trzeciego zakwalifikował sie juz tylko jeden uczeń : Cyprian, który na teście w drugim etapie uzyskał bardzo wysoki wynik 38 punktów na 40. Był on w grupie niewielu uczniów, którzy uzyskali tak wysoki wynik. Tylko jeden spośród wszystkich trzecioklasistów okazał się lepszy od Cypriana uzyskując 38,5 punkta.

Podczas trzeciego etapu Cyprian zaśpiewał piosenkę o podróżach. W dniu 4 czerwca został nagrodzony za udział w konkursie i uzyskanie wysokiego wyniku w konkursie wiedzowym.

HPIM1716

HPIM1709

HPIM1466

Warsztaty językowe klas III i IV

w Łodzi w dniu 3 czerwca 2015 roku

Uczniowie klas III i IV wspólnie z uczniami Szkoły Podstawowej w paprotni uczestniczyli w warsztatach językowych z języka angielskiego. Warsztaty prowadzone były przez Richie’go, który pochodzi z Irlandii. Na początku prowadzący przybliżył uczestnikom warsztatów swój kraj a następnie zaprezentował uczniom dwa narodowe tańce. Podstawowe kroki zostały przez uczniów opanowane. Pierwszy warsztat był zatytułowany : Ceilidh Dancing. Tematyką drugiego warsztatu były gry i zabawy: Kids Day Fun and Games. Uczniowie poznali gry i zabawy podczas których ćwiczyli zarówno słownictwo, jak i swoje umiejętności fizyczne.

ZDJĘCIA 2014-15 744 ZDJĘCIA 2014-15 832 ZDJĘCIA 2014-15 835 ZDJĘCIA 2014-15 855 ZDJĘCIA 2014-15 851

 

Related Images:

lipiec 2024
P W Ś C P S N
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031