Home » Aktualności 2020/2021 » „Czytanie wzmacnia”

„Czytanie wzmacnia”

W sobotę, 9 września w całej Polsce odbyła się akcja Noc Bibliotek. Nasi piątoklasiści włączyli się do projektu, aktywnie biorąc udział w różnych zadaniach czytelniczych. Tegoroczna edycja Nocy Bibliotek odbyła się pod hasłem „Czytanie wzmacnia”. Czytelniczą przygodę uczniowie rozpoczęli od wspólnego odczytania wiersza pt. „Co to za tuba, co to za wzmacniacz” napisanego specjalnie na tę okazję przez poetkę Joannę Mueller. Inauguracyjny wiersz Nocy Bibliotek wprowadził uczniów w liczne zadania czytelnicze. A nie były one łatwe! Należało skojarzyć z wybraną książką wylosowany przedmiot, rozwiązać czytelnicze labirynty, a nawet narysować mola książkowego. Uczniowie niecierpliwie czekali jednak na zadanie z zakodowanymi cytatami ukrytymi w bibliotece. Uzbrojeni w telefony, skanowali kody QR, przemierzając jej ciemne zakamarki w poszukiwaniu cytatów znanych pisarzy. Cóż to była za frajda, kiedy udało się rozkodować znalezione cytaty wieszczów! Następnym zadaniem było dopasowanie cytatu do odpowiedniego plakatu z ilustracjami. I w tym zadaniu uczniowie poradzili sobie śpiewająco. Zgodnie z hasłem przewodnim, że „czytanie wzmacnia” tego wieczoru nie mogło zabraknąć wzmacniających ćwiczeń z ….książką. Wspólne tańce i klasowy wąż z książką to tylko kilka z licznych aktywności, w których uczestniczyli piątoklasiści. Czas płynął nieubłaganie, a zmagania trwały do późnej nocy. Na koniec wszyscy stwierdzili, że wieczór naprawdę ich wzmocnił o liczne, interesujące czytelnicze doświadczenia! Poniżej krótka fotorelacja z tegorocznej akcji.

 

 

październik 2021
P W Ś C P S N
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

Ad Codes Widget