Home » Aktualności 2020/2021 » Kalendarium spotkań ze Świętym Janem Pawłem II

Kalendarium spotkań ze Świętym Janem Pawłem II

Początek roku szkolnego w naszej szkole do powrót do tradycji ściśle związanych z postacią Wielkiego Polaka – Św. Jana Pawła II. Hołdując Jego nauczaniu oraz wychowując naszych uczniów ku wartościom, które głosił Jan Paweł II oraz kształtując właściwe postawy, odbyły się dwa wydarzenia związane z postacią właśnie Jana Pawła II, który przez wiele lat był patronem krzymowskiego gimnazjum i nadal jest obecny w szkolnym życiu. Jego postać i przesłania są ciągle aktualne a młode pokolenia mają szansę ciągle i na nowo Go poznawać.

I tak: wrzesień to pielgrzymka klas 8 do Lichenia, który był jednym z punktów licznych pielgrzymek Św. Jana Pawła II.

Natomiast październik to celebracja Dnia Papieskiego, którego inicjatorem jest Fundacja Dzieła Tysiąclecia i każdego roku jest organizowana pod innym hasłem.

Oto kilka bliższych informacji oraz fotorelacja poświęcona tym jakże ważnym wydarzeniom.

 

Pielgrzymka klasy VIII do Lichenia.

 Ponad trzy tysiące młodych ludzi, pod przewodnictwem biskupa włocławskiego, modliło się 24 września w bazylice Najświętszej Maryi Panny Licheńskiej podczas pielgrzymki VIII klas szkół podstawowych z terenu diecezji włocławskiej. Wśród tej młodzieży nie zabrakło również młodzieży z naszej szkoły. Pielgrzymowaliśmy do Lichenia wraz z koleżankami i kolegami ze szkoły Podstawowej w Borowie i Paprotni. Był to dla nas czas refleksji, zamyślenia i modlitwy. Wspólna msza święta, ciekawa konferencja, ale i kilka chwil na krótkie zwiedzanie licheńskiego sanktuarium, wspólne rozmowy i oczywiście wspólny śpiew.

XI Dzień Papieski w kościele parafialnym 10 października 2021 roku.

Z okazji XXI Dnia Papieskiego, podczas uroczystej Mszy świętej w kościele parafialnym w Krzymowie, młodzież naszej szkoły przypomniała życie, słowa i wartości Wielkiego Polaka – Świętego Jana Pawła II.

Podczas montażu słowno- muzycznego mieliśmy okazję wsłuchać się w Jego nauczanie, wyrazić nasz szacunek i podziw dla wielkiego dzieła Papieża Polaka. Nieodłącznym elementem obchodów każdego Dnia Papieskiego jest zbiórka na program stypendialny Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”. Nasza młodzież również włączyła się do tej akcji a parafianie, jak zawsze, okazali się bardzo ofiarni wspierając akcję.

 

Organizatorką obu uroczystości była nasz katechetka , pani Agata Mrowicka , którą wspierały panie: Iwona Lewandowska – wychowawczyni klasy 8 oraz pani Marta Król-Berczyńska – nauczyciel wspierający.

październik 2021
P W Ś C P S N
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

Ad Codes Widget