Home » Aktualności 2020/2021 » Dzień Papieski w bibliotece szkolnej

Dzień Papieski w bibliotece szkolnej

NAZYWAM SIĘ JAN PAWEŁ II

Wystawa w Bibliotece Szkolnej

 

Z okazji XXI Dnia Papieskiego, Biblioteka Szkolna przygotowała wystawę poświęconą postaci Wielkiego Polaka. Prezentowane książki zainteresują czytelnika w każdym wieku. Wśród nich królują jubileuszowa „Biblia Papieska z komentarzami Świętego Jana Pawła II” wydana w rocznicę 1050-lecia Chrztu Polski oraz „Encykliki Ojca Świętego Jana Pawła II”.

Dla najmłodszych polecamy przystępnie i z poczuciem humorem napisaną książeczkę pod tytułem „Czy papież chodził w spodniach, czyli 33 najdziwniejsze pytania, jakie dzieci chciałyby zadać Janowi Pawłowi II oraz 33 najprawdziwsze odpowiedzi”. Dzięki tej książeczce można zdobyć wiele informacji o życiu i pontyfikacie Jana Pawła II.

Bardzo interesująca jest również książeczka z serii: „Nazywam się …”, w której życie bohatera przedstawione jest z jego własnej perspektywy. A oto jej fragment:

 „Drodzy Młodzi Przyjaciele!

Wszyscy znają mnie jako Jana Pawła II. Wiedzą, że mieszkam w Rzymie, na Watykanie, tuż obok sławnej Bazyliki Świętego Piotra. Niektórzy nawet myślą, że mieszkam w samej bazylice, ale tak naprawdę to mieszkam obok, w dość skromnym mieszkaniu. Mam też własne imię i nazwisko, nazywam się Karol Wojtyła. Pokazywano mnie często w gazetach i telewizji. Starsi pamiętają mnie młodego, młodzież i dzieci już jako starego człowieka z laską albo na fotelu. Ludzie uważają, że jestem kimś bardzo ważnym, ale ja sam o sobie tak nie myślę. Niektórzy nazywają mnie papieżem, a inni Ojcem Świętym …”

Naszym starszym uczniom polecamy książki: „Stworzeni do miłości – Jana Pawła II rozmowy z młodymi”, „Wujek Karol. Kapłańskie lata Papieża”, „Świt przyszłości” – zebrane wypowiedzi do młodych, które zdaniem współautorki, pomagają młodym ludziom nie tylko zrozumieć nauczanie Jana Pawła II, ale także odnaleźć siebie samych.

Na wystawie prezentujemy także bogato ilustrowane wydawnictwa albumowe o Janie Pawle II. Wystawa potrwa do 15 października 2021 roku. Zapraszamy do Biblioteki Szkolnej!

październik 2021
P W Ś C P S N
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

Ad Codes Widget