Home » Aktualności 2020/2021 » XI Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

XI Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

W dniu 1 października 2021r. odbyła się 11 edycja bezpłatnej akcji edukacyjnej – „Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia”. Celem akcji jest propagowanie zabawowej formy nauczania-uczenia się matematyki.

W naszej szkole również obchodziliśmy Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia – dzień ten ma zachęcić wszystkich do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia. Uczniowie, którzy w trakcie wakacji zdążyli zapomnieć „tabliczkę” mieli okazję nadrobić zaległości, a dorośli mogli dać przykład dzieciom – pokazując swoją świetną znajomość trudnych przypadków mnożenia.

W piątek zostały przeprowadzone egzaminy z tabliczki mnożenia. Uczniowie i pracownicy szkoły, którzy bezbłędnie udzielili odpowiedzi otrzymywali tytuł „Eksperta Tabliczki Mnożenia”.

Uczniowie klas 1-3 pod czujnym okiem wychowawcy rozwiązywali wiele łamigłówek, zagadek oraz przykładów mnożenia. Najmłodsi wypełniali kolorowanki i układali puzzle.

W tym roku szkolnym do wspólnego świętowania po raz pierwszy dołączyli najmłodsi – przedszkolacy z grupy 0a.

Na lekcjach matematyki uczniowie mogli sprawdzić znajomość tabliczki mnożenia wykorzystując do tego celu przygotowane przez nauczycieli karty pracy oraz różne gry edukacyjne i aplikacje.

Tego dnia matematyka królowała również na lekcjach języka polskiego i angielskiego, a także na zajęciach w szkolnej świetlicy, podczas których uczniowie mieli okazję wykazać się znajomością mnożenia i dzielenia.  

Wspólna zabawa wzbudziła w uczniach wiele pozytywnych emocji oraz chęć zdrowej rywalizacji.

Uczniowie zawitali również do Urzędu Gminy w Krzymowie, aby w ramach akcji „Młodsi sprawdzają czy starsi tabliczkę mnożenia znają”, sprawdzić znajomość tabliczki mnożenia wśród pracowników Urzędu.

Akcja ma na celu przede wszystkim pokazanie uczniom, że tabliczki mnożenia używa się nie tylko na lekcjach w szkole, ale również jest ona przydatna w życiu codziennym i wszyscy ją znają.

Wszystkim nauczycielom i uczniom, którzy włączyli się w realizację tego działania serdecznie dziękujemy.

 

 

 

październik 2021
P W Ś C P S N
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031