Home » Aktualności 2019/2020 » Walentynki

Walentynki

14 lutego obchodziliśmy w naszej szkole Walentynki. W tym dniu każdy uczeń pamiętał, aby założył czerwony element ubioru.

Jak co roku, Samorząd Uczniowski zorganizował pocztę walentynkową. Na korytarzu została ustawiona czerwona skrzynia, do której uczniowie wrzucali swoje kartki i serduszka, wyrażając w ten sposób swoje sympatie. Następnie uczennice odpowiednio posegregowały pocztę i rozdały wszystkim adresatom.

Tego dnia nie zabrakło atrakcji dla uczniów najmłodszych klas. Wiele radości przyniosło im projektowanie własnych kartek walentynkowych, rozwiązywanie rebusów i łamigłówek o tematyce walentykowej. Pomysłowość i zaangażowanie uczniów nagrodzone było słodkim upominkiem.

Tego dnia biblioteka szkolna zorganizowała „Randkę w ciemno z książką”. Akcja zorganizowana była z myślą o młodych czytelnikach. W tych dniach pragnęliśmy  stworzyć klimat sprzyjający rozbudzaniu zainteresowań czytelniczych dzieci oraz skierować ich rozmowę w stronę miłości do książek.  Czytelnicy mogli wypożyczyć książkę „w ciemno”, nie znając autora i tytułu, nie kierując się recenzją czy też wyglądem okładki. Wybierali ze specjalnego, walentynkowego zestawu, książkę ozdobnie zapakowaną w szary papier z czerwonymi serduszkami.

luty 2020
P W Ś C P S N
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
242526272829