Home » Aktualności 2019/2020 » Akcja „Plecak do Afryki”

Akcja „Plecak do Afryki”

Uczniowie Szkoły Podstawowej  postanowili wesprzeć kolejną już edycję akcji „Plecak do Afryki”, którą na skalę ogólnopolską organizuje Fundacja „Dzieci Afryki”.

W krajach afrykańskich szkoła to miejsce, do którego pragną uczęszczać wszystkie dzieci. Miejsce, w którym każde z nich może poczuć się docenione i wreszcie miejsce, w którym dzieci mogą odkrywać swoje marzenia. Nie każdy uczeń w Afryce może cieszyć się takimi pomocami edukacyjnymi jakie posiadają dzieci w Europie.

Uczniowie naszej szkoły po raz kolejny postanowili stanąć na wysokości zadania. Mając na uwadze szczęście  i radość dzieci z innego kontynentu postanowili wyjść poza ramy swej szarej codzienności i uczynić wielka rzecz poprzez proste gesty. Do końca października  przynosić będą do szkoły przybory szkolne, które zostaną przekazane dzieciom w Afryce.

W ramach tej akcji, dnia 24 września wybrani uczniowie naszej szkoły upiekli pyszne ciasteczka i babeczki. Tego dnia wolontariusze sprzedawali je za niewielka kwotę, a zebrane pieniądze zostaną przeznaczymy na zakup przyborów szkolnych.

Brawo!

Cieszymy się, że dzięki wspólnemu zaangażowaniu robimy coś wspólnego!

wrzesień 2019
P W Ś C P S N
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30