Home » Aktualności 2018/2019 » Dzień Języka Ojczystego

Dzień Języka Ojczystego

   21 lutego obchodzimy Dzień Języka Ojczystego. Akcja ma na celu podnoszenie świadomości językowej, wytworzenie w nas, Polakach poczucia odpowiedzialności za polszczyznę.
Język polski należy do najtrudniejszych na świecie, bo „jeży się”, „szeleści”, albo „merda ogonkami”. Nasi uczniowie, nie boją się jednak wyzwań i w tym dniu wzięli „byka za rogi”, zagłębiając się w tajniki polskiej ortografii. W tym dniu na szkolnym korytarzu pojawiły się wykonane przez uczniów plakaty z zasadami ortograficznymi oraz słoneczka z wyrazami , które sprawiają nam na co dzień najwięcej trudności. Uwagę uczniów przyciągały zawieszone w oknie łamańce językowe, których wymowa sprawia nie lada kłopot.
   Podczas przerw najmłodsi uczniowie z zaangażowaniem rozwiązywali wylosowane zagadki ortograficzne, rebusy i krzyżówki, przygotowane przez starsze koleżanki. Nagrodą za wzorową odpowiedź był ortograficzny żeton.

   Zmagania z ortografią i interpunkcją zakończyło wspólne dyktando o tytuł Szkolnego Mistrza Ortografii. Cieszymy się, że wielu uczniów oraz przedstawiciele grona pedagogicznego podjęli to ortograficzne wyzwanie, które było „najeżone” trudnymi słowami. Wkrótce okaże się, kto zasłużył na miano Szkolnego Mistrza Ortografii. Z niecierpliwością czekamy na wyniki…

Róża Zbierska uzyskała tytuł Szkolnej Mistrzyni Ortografii
luty 2019
P W Ś C P S N
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728  

Ad Codes Widget