Home » Aktualności 2018/2019 » Zaduszki

Zaduszki

Dnia 05 listopada br. w naszej szkole odbył się uroczysty apel z okazji Dnia Wszystkich Świętych i Dnia Zadusznego. Młodzież gimnazjalna wraz z uczniami klas młodszych pod opieką ks. Juliusza Granicznego, pani Agaty Mrowickiej oraz pani Anety Rosiak przygotowała montaż słowno- muzyczny pt. ,,Przemijanie”. Mottem spotkania były słowa ks. Jana Twardowskiego: ,,Śpieszmy się kochać ludzi, tak szybko odchodzą”. Dla wszystkich zgromadzonych uczniów    i dla grona pedagogicznego przygotowana akademia była czasem refleksji, chwilą zadumy nad przemijaniem i kruchością ludzkiego życia. Wiersze i słowa poetów wypowiedziane przez uczniów pozwoliły wszystkim zapomnieć na chwilę o otaczającej rzeczywistości i ciągłej pogoni za lepszymi ocenami, lepszym życiem,      i wszystkim tym, co nie koniecznie jest najważniejsze. Młodzież nawiązała również do bardzo istotnych dla nas Polaków spraw, naszej wolności i niepodległości. Dziś mamy wolną i niepodległą Polskę, mówili młodzi artyści. Polskę, o którą walczyły pokolenia oddając w tej walce częstokroć wartość najcenniejszą- swoje życie. Na zakończenie młodzież raz jeszcze nawiązała do słów przewodnich tamtejszej akademii, a Pani wicedyrektor- Magdalena Manicka pięknie podziękowała za wspólnie i mile spędzony czas oraz za przygotowanie tak cudownej prezentacji.

Kinga IIIa

 

 

 

 

Listopad 2018
P W Ś C P S N
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930  

Ad Codes Widget