Home » SP_rok 2017_18 » 100 LECIE SZKOŁY

100 LECIE SZKOŁY

JUBILEUSZ 100- LECIA SZKOŁY

Dnia  02.12.17r. w murach dostojnej Jubilatki pojawili się znamienici goście, by wspólnie z całą społecznością szkoły świętować jej setne urodziny. Uroczyste obchody stulecia istnienia szkoły rozpoczęła
o godzinie 10.00 Msza święta odprawiona w kościele parafialnym pod wezwaniem Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny
w Krzymowie. Mszy św. przewodniczył
ks. Wojciech Kaźmierczak, proboszcz parafii w Krzymowie. Wraz z ks. proboszczem Mszę św. koncelebrowali księża: Łukasz Grabiasz
i Andrzej Jaworski,  absolwenci Szkoły im. Mikołaja Kopernika
w Krzymowie. Wyjątkową oprawę Mszy świętej zapewniła obecność pocztów sztandarowych szkół z terenu Gminy Krzymów oraz Orkiestra Dęta z Krzymowa.
Następnie  uczniowie, absolwenci,  nauczyciele, pracownicy szkoły, rodzice oraz zaproszeni goście, ustawieni w  uroczystym szyku udali się na teren szkoły, aby uczestniczyć  w dalszej części uroczystości.
Przed budynkiem szkolnym Dyrektor Szkoły – p. Marzena Dopytalska witając wszystkich zebranych, rozpoczęła część oficjalną tej uroczystości. Odsłonięto tablicę pamiątkową, ufundowaną przez absolwentkę p. Danutę Kreczmer – Świątek, a następnie, w specjalnie przygotowanej niszy zakopano Kapsułę Czasu, którą będzie można otworzyć nie wcześniej niż za 100 lat.

Po części oficjalnej rozpoczęła się  część artystyczna w wykonaniu pracowników, absolwentów oraz uczniów Szkoły Podstawowej im. Mikołaja Kopernika w Krzymowie.Tę część uroczystości  poprowadzili nauczyciele – p. Anna Kułakowska i p. Remigiusz Ignaczak, którzy przedstawili w skrócie gościom 100-letnią historię placówki. Występujący  zabrali widzów w sentymentalną podróż, łącząc czar wspomnień ze scenkami ze współczesnego szkolnego życia.
W czasie występu nie zabrakło wierszy i piosenek o szkole oraz pięknych tańców. Widzowie docenili talent sceniczny i ogromne zaangażowanie naszych artystów  w przygotowanie akademii, nagradzając występ gromkimi brawami.
Następnym  punktem programu było przemówienie p. Dyrektor Marzeny Dopytalskiej. Wręczyła także podziękowania zaproszonym gościom, byłym dyrektorom szkoły, sponsorom za udzielone wsparcie, które pomogło godnie przygotować uroczystość obchodów 100 – lecia naszej szkoły. Z kolei przybyli na tę uroczystość goście, złożyli życzenia i gratulacje  z okazji tak dostojnego jubileuszu. Goście przekazali symboliczne prezenty, pamiątkowe dyplomy. W swoich wystąpieniach wypowiedzieli wiele ciepłych słów pod adresem szkoły.
Po zakończonych występach wszyscy goście, nauczyciele, sponsorzy, uczniowie oraz absolwenci Szkoły Jubilatki zostali zaproszeni na poczęstunek oraz sentymentalny spacer po szkole. Wspólne spotkanie sprzyjało podtrzymaniu uroczystego charakteru święta szkoły a także wspomnieniom po latach.
Radosne świętowanie tak szczególnego jubileuszu trwało aż do późnego wieczora na Studniówce po latach, zorganizowanej w krzymowskiej strażnicy.

 

 

 

.

 

 

grudzień 2017
P W Ś C P S N
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031