Home » Bez kategorii » VI ŚWIATOWY DZIEŃ TABLICZKI MNOŻENIA

VI ŚWIATOWY DZIEŃ TABLICZKI MNOŻENIA

logoGłównym celem akcji jest propagowanie zabawowej formy nauczania-uczenia się matematyki. Ma ona zachęcić do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia w przyjemny, niecodzienny sposób. Akcja jest okazją dla uczniów do nadrobienia „tabliczkowych” zaległości po wakacjach. Natomiast dorośli mogą dać przykład dzieciom, pokazując swoją świetną znajomość trudnych przypadków mnożenia.

„ MŁODSI SPRAWDZAJĄ, CZY STARSI TABLICZKĘ MNOŻENIA ZNAJĄ”

Dnia 30 września 2016r. sprawdzaliśmy znajomość tabliczki mnożenia.
Jednym z zadań podjętych przez uczestników akcji było egzaminowanie dorosłych – rodziców oraz nauczycieli. Patrole Egzaminacyjne pojawiły się m.in. przed szkołą, w bibliotece szkolnej, w oddziale przedszkolnym i sekretariacie. Każda chętna osoba, która poprawnie udzieliła odpowiedzi uzyskała tytuł MT EXPERT oraz legitymację „Experta Tabliczki Mnożenia”. Kolejnym zadaniem w ramach akcji było wyłonienie Mistrza tabliczki mnożenia wśród uczniów klas IV – VI szkoły podstawowej i klas I – III gimnazjum. Sprawdzaliśmy również tabliczkę mnożenia na sportowo. Do gry „Królowa skakanki” uczniowie zaprosili panią dyrektor. W szkole pojawiły się gazetki informujące o akcji oraz ciekawostki matematyczne.

 

101_9053

GALERIA

październik 2016
P W Ś C P S N
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31  

Ad Codes Widget